Druhé letošní vítězství pro Hondu

Pouze dvě vítězství v seriálu MotoGP získala letos továrna Honda, o obě se postaral Daniel Pedrosa, který zvítězil v posledním závodě sezóny 2007.

Druhé letošní vítězství pro Hondu
S jediným cílen vstupoval Daniel Pedrosa do závodu MotoGP ve Valencii. Tímto cílem bylo vítězství a tím i získat šanci na celkové druhé místo, ale i důstojně se rozloučit s domácím publikem.
Španěl se krátce po startu dostal do blízkosti vedoucího Casey Stonera, kterého také v šestém kole předjel. Ihned se od letošního Mistra světa odpoutal a vytvořil si dostatečný náskok, který si udržel až na cílovou čáru. Poté, co Valentino Rossi ze závodu odstoupil, vybojoval Pedrosa právě před tímto italským jezdcem továrny Yamaha druhé místo v celkovém pořadí, kde měl od Rossiho rozdíl pouhý jeden bod.
Druhý jezdec továrního týmu Repsol Honda, Američan Nicky Hayden již tolik štěstí neměl. Závod sice dobře začal, jezdil na třetí pozici, nicméně poté podlehl nejen krajanu Hopkinsovi, ale Italům Melandrimu a Capirossimu, Australanu Vermeulenovi, ale nakonec i Brazilci Barrosovi. Cílem tak loňský Mistr světa projel na osmé pozici.
Daniel Pedrosa (1. místo v závodě, 2. místo celkově – 242 bodů)
“Jsem z tohoto výsledku velmi šťastný. Opravdu jsem chtěl velmi moc tento závod vyhrát a když se mi to povedlo, cítím fantastický pocit. Závod byl velmi obtížný, musel jsem jezdit od startu až do cíle na maximální hranici. V prvních kolech jsem trochu bojoval s přilnavostí předního kola, ale ve druhé polovině závodu to bylo již velmi dobré. Rychlost byla dnes opravdu velká a Casey na mě hodně tlačil, nebyl tam žádný okamžik na oddechnutí. Ke konci závodu mi trochu začalo klouzat zadní kolo, ale byl jsem schopný svůj náskok udržet. Musím hodně poděkovat týmu, protože celý víkend, ale i celý rok, pro mě tvrdě pracoval. Motorka byla dnes perfektní. Musím také poděkovat Michelinu, protože pneumatiky byly dnes také výborné. Až do doby, než jsem přijel do boxů, jsem nevěděl, že jsem celkově druhý. Bylo to pro mě hezké překvapení. Nečekal jsem to, protože zde byla pouze velmi malá šance. Po docela těžké sezóně je nakonec druhé místo dobré, určitě je to lepší jak třetí. Je to pro Repsol Honda tým alespoň trochu odměny za tak tvrdou práci během celé sezóny. Dává nám to do zimní přípravy motivaci tvrdě pracovat na motocyklech, abychom k prvnímu závodu roku 2008 přijeli s co možná nejlepším materiálem. Myslím si, že se fanouškům musel tento víkend líbit. Jsem pyšný, že jsem pro ně mohl v domácím závodě zvítězit!“
Nicky Hayden (8. místo v závodě, 8. místo celkově – 127 bodů)
“Věděl jsem celý víkend, že budeme pozadu a závod to jen potvrdil. Dnes ráno jsme pro warm up udělali hodně změn a motorka vypadala lepší, ale stále jsme neměli potřebnou rychlost pro závod. Měl jsem dost dobrý start, ale bylo tam několik míst, kde jsem byl slabý, což mi závod ztížilo. Jezdil jsem dlouho za Melandrim, ale pak jsem v posledních pěti, šesti kolech ztratil další čtyři místa. Sezóna skončila, ale mi už v úterý začínáme testovat. Byl to obtížný rok, ale nyní musí zpět do práce. Děkuji celému týmu za jejich tvrdou práci během celého roku, všem od Hondy, Michelinu, mým mechanikům a každému človíčku, který letos při mě stál, velmi děkuji. Chystám se tvrdě pracovat na tom, abych byl příští rok silnější.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist