Druhá Cudlinova šance

Po velmi dobrém výkonu v Motegi dostal australský jezdec Damien Cudlin ještě druhou šanci v královské kubatuře MotoGP. Pojede na domácím okruhu Phillip Island místo zraněného Hectora Barbery.

Druhá Cudlinova šance
Damian Cudlin dostal v Motegi šanci závodit v první lize místo zraněného Lorise Capirossiho v týmu Pramac Ducati a na rozdíl od svých předchůdců - taky náhradníků - se jí zhostil opravdu skvěle. Přitom k jeho prvnímu zástupu může děkovat právě Sitovi Ponsovi, za kterého jel vloni na Sachsenringu a skončil s wild card v kubatuře Moto2 na skvělém sedmém místě.

Před závodem v Motegi stál Cudlin zrovna v motocyklovém obchodě Yamahy v Geře u svého sponzora Radtkeho, když mu zavolal Sito Pons: "Vlastně jsem byl zrovna na cestě na "Octoberfest" do Mnichova", vzpomíná Cudlin. A právě Sito Pons doporučil australského jezdce Cudlina italskému týmu Pramac Ducati. 
Ovšem Cudlin zanechal u všech odborníků v Motegi ten nejlepší dojem a zřejmě ten největší u Jorge Martineze, který se rozhodl zvolit Cudlina jako náhradníka za Hectora Barberu.

Španěl si v Motegi zlomil klíční kost a byl včera v Barceloně operován. "Cudlin zná okruh v Austrálii a díky svému závodnímu víkendu i motocykl Ducati. Navíc jel v Motegi opravdu výborně a neustále zrychloval", řekl Aspar k angažování australského náhradníka.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 5.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist