Doviziso vyhrál charitativní motokros

Valentino Rossi minulou neděli uspořádal v Mondaviu charitativní motokros, jehož se zúčastnili jezdci, které známe spíše ze světa silničních motocyklů.

Doviziso vyhrál charitativní motokros
Valentino Rossi se nechal inspirovat podobnou akcí, kterou před třiceti lety na stejném místě uspořádal jeho otec Graziano. I tehdy výtěžek putoval na podporu Italské asociace pro leukémii a zúčastnili se například i Franco Uncini nebo Marco Lucchinelli. Také letos přijely ty největší hvězdy světové silnice, nechyběl například světový šampión stopětadvacítek Julian Simon, Marco Melandri, Andrea Dovizioso, Loris Capirossi, Marco Simoncelli, nebo Mattia Pasini, ale zakrosit si přijel i exmistr světa půllitrů a džípíčková ikona Kevin Schwantz. Všichni tito piloti jeli samozřejmě bez nároku na honorář a také cestu na místo téhle akce řešili vlastními silami. Tahle skutečnost také nakonec ovlivnila výsledek celého klání, když Julian Simon, který ovládl první dvě jízdy, nestihl kvůli odletu svého letadla rozhodující třetí rundu a celkové vítězství tak připadlo Andreovi Doviziosovi, který v prvních dvou jízdách dojel dvakrát druhý a třetí pak vyhrál před Marcem Melandrim. Valentino skončil v celkovém pořadí jako druhý.
Andrea pak po závodě uznal, že vyhrál také díky Simonově absenci: “Rád bych poděkoval všem fanouškům, kteří se dnes zúčastnili a přispěli tak ke získání potřebných peněz. Prožili jsme skvělý den, podmínky byly přímo ideální a já jsem moc rád, že jsem vyhrál, i když mi to Simon ulehčil tím, že se nemohl zúčastnit posledního závodu."

Marco Melandri


Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.07
Známkováno: 14x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist