Dovizioso s Ducati prodloužil, Crutchlow zůstává

Během World Ducati Week společnost Ducati Motor Holding potvrdila, že s Andrea Doviziosem prodloužili smlouvu do konce roku 2016 a Cal Crutchlow zůstává členem tovární stáje minimálně do konce roku 2015.

Dovizioso s Ducati prodloužil, Crutchlow zůstává
Prodloužení smlouvy s italským závodníkem královské kubatury mistrovství světa silničních motocyklů potvrdil šéf Ducati Claudio Domenicali v Misanu na World Ducati Week. Během sobotní tiskové konference, pořádané na okruhu Marca Simonecelliho, Domenicali oznámil, že Andrea Dovizioso zůstane s Ducati až do konce roku 2016.
Šéf Ducati Motor Holding Claudio Domenicali před nadšenými fanoušky italského výrobce z Boloně mimo jiné uvedl. „Andrea byl s námi dva roky a prokázal víru v tento projekt. Po náročném roce 2013 nám letos dal dvě pódia. Je to náš nejlepší jezdec. Je pro mě ohromnou ctí oznámit, že se rozhodl s námi pokračovat další dva roky.“

Ital Andrea Dovizioso dlouhé roky závodil s Hondou, pak přestoupil k Yamaze a poslední dvě sezony strávil u Ducati. Jízda s Desmosedici není nic snadného a společnost prochází řadou změn, které mají do budoucna přinést motocykl, jenž bude znovu vyhrávat. Této myšlence Ital věří a třebaže se spekulovalo o jeho možném odchodu, on naopak s Ducati prodloužil o další dva roky.

„Dosáhli jsme dohody zejména z toho důvodu, že je to zajímavý projekt, který s příchodem Dall’Igna (Luigi Dall’Igna) začíná nést ovoce," řekl Andrea Dovizioso. „Letos už máme dvoje umístění na stupních vítězů a jsme čtvrtí v průběžném hodnocení mistrovství světa. Současná situace je skutečně vzrušující, a to zejména co se týče plánů pro rok 2015.“
O něco později Cal Crutchlow potvrdil, že také on zůstává u Ducati. Pokračuje tak v dvouletém kontraktu s platností do konce roku 2015. V případě Cala Crutchlowa se hodně spekulovalo o jeho odchodu z Ducati a fakt, že zůstává je jistým překvapením. Zejména pak pro Andrea Iannoneho, který měl Brita u tovární stáje nahradit.

Otázkou teď zůstává, kdo nastoupí k týmu Suzuki, která s Crutchlowem jistě počítala. Na pozici jezdce je nyní spojován Maverick Viňales, šanci teď bude mít určitě jejich testovací jezdec a bývalý závodník MotoGP Randy De Puniet.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist