Dovizioso: Potvrdili jsme zlepšení z testů

Ital Andrea Dovizioso je z dvojice jezdců Ducati tím zkušenějším, což také potvrdil pátým místem v zahajovacím podniku sezony v Kataru. Jeho nový týmový kolega Cal Crutchlow byl sice v cíli závodu MotoGP šestý v pořadí, ale se ztrátou šestnácti sekund na Itala.

Dovizioso: Potvrdili jsme zlepšení z testů
Oba jezdci tovární stáje Ducati absolvovali minulý týden dvoudenní test v Jerezu, kde jim příliš nepřálo počasí, ale stačili potvrdit správnou funkci tovární elektroniky v případě jejich motocyklových prototypů GP14. Andrea Dovizioso samozřejmě chce dopředu a přestože to v Austinu nebude mít snadné, rozhodně se o to pokusí.

„Musíme být spokojení a pozitivní v tom, že se nám v Kataru podařilo zredukovat ztrátu na vedoucí jezdce o polovinu a potvrdit tak zlepšení, kterých jsme dosáhli v testech,“ uvedl před závodem v Texasu Andrea Dovizioso.
„Je nám samozřejmě jasné, že máme před sebou ještě spoustu práce, kterou musíme udělat, abychom byli konkurenceschopní a navíc si myslím, že některé z nadcházejících tratí, počínaje Austinem, pro nás nebude vůbec snadných. Nicméně Austin je krásný okruh a už se tam těším na víkendový závod,“ dodal Ital.

Loni byl v Texasu Cal Crutchlow čtvrtý, ale to byl jezdcem týmu Monster Yamaha Tech 3. Letos závodí v barvách tovární Ducati a s motocyklem Desmosedici GP14 se pokusí navázat nejen na výkony z loňského ročníku, ale především na výkon z Kataru.
„Na závod v Austinu se těším, protože je to okruh, kde se mi loni dařilo,“ uvedl nováček v týmu Ducati Cal Crutchlow. „Nikdy dříve jsme tam netestovali a nakonec z toho bylo čtvrté místo, takže se už moc těším až na této dráze pojedu s GP14.“

„Kluci z týmu pracovali po mých nehodách v Kataru na sto procent a byla škoda, že v závodu došlo k problémům s elektronikou, nicméně konečné šesté místo nebylo vzhledem k tomu všemu vůbec špatné,“
dodal závěrem britský závodník Cal Crutchlow.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist