Dovizioso: Ducati neumí čarovat

V úterý večer v blízkosti Chalets Montagnoli ve výšce 2200 metrů nad mořem, tedy nad lyžařským střediskem Madonna di Campiglio, byly představeny čtyři motocykly Ducati Desmosedici GP13, které budou pilotovat v příští sezoně jak tovární piloti Marlboro-Ducati Andrea Dovizioso a Nicky Hayden, tak jezdci Junior-Pramac týmu Ben Spies a Andrea Iannone.

Dovizioso: Ducati neumí čarovat
Zcela dle očekávání se předsezonní a včera večer v Madonna di Campiglio představené biky Ducati Desmosedici GP13 skoro vůbec nelišily od motocyklů GP12, které Ducati používala minulý podzim. Teprve po obou dvou testech v Sepangu/Malajsie bude Andrea Dovizioso určovat nový směr vývoje. Samozřejmě že i technický input doposavadního továrního pilota Yamahy Bena Spiese bude brán na zřetel.

"Dobře víme, jak jsou silné Honda a Yamaha", nedělá si vůbec žádnou iluzi Dovizioso a hned dodává: "Bohužel po dvou testech v Sepangu máme už pouze tři dny testování v Jerezu. Doufejme, že nebude na jaře tak pršet, jako vloni. To by bylo hodně nepříjemné. Po propršeném testování ve Valencii jsem toho inženýrům od Ducati nemohl moc říci. Je nám všem jasné, že technici Ducati nejsou čaroději. Musím se v Malajsii teprve pokusit porozumět motocyklu, pak se mohou teprve první poznatky přenést do dalšího vývoje. Rozhodně je výhodu, že bydlím v Emilia Romagna, kde je i sídlo Ducati. Od Forlimpopoli to mám do továrny necelých 40 km. Bernhard Gobmeier mně už řekl, že chce s piloty pravidelně komunikovat. Pro mě to není vůbec problém, mohu tam přijet každý den...."

Ducati bude testovat příští týden s Vittem Guareschim a Michelem Pirrem v Jerezu, ovšem pro stabilní piloty MotoGP stále platí zákaz testování v prosinci a v lednu.

Pro Nickyho Haydena, po čtyřech sezonách u Ducati stále ještě bez vítězství a mezitím také už 31-letého, je sezona 2013 rokem pravdy: "Čas pracuje proti nám. Máme za sebou díky promarněným testům v listopadu velký skluz a hodně málo výchozích bodů pro zlepšení našeho motocyklu.", ví velmi dobře mistr světa z roku 2006.
Při prezentaci na vrcholcích nad lyžařským střediskem Madonna di Campiglio se s motocykly GP13 představili zleva Dovizioso, ředitel závodního oddělení Gobmeier, Hayden, testovací pilot Guareschi, Ducati-CEO del Torchio, Ciabatti a jezdci týmu Pramac-Ducati Iannone a Spies.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist