Dovizioso blízko smlouvy s LCR

Třetí muž žebříčku kubatury MotoGP Andrea Dovizioso je blízko podepsání smlouvy s italskou stájí Lucia Cecchinella LCR Honda.

Dovizioso blízko smlouvy s LCR
Pro Itala Andreu Doviziosa nebude v příštím roce místo v továrním týmu Repsol Hondy, to je jasné, neboť tato stáj pojede v sezóně 2012 pouze se dvěma jezdci a ti jsou daní: Casey Stoner a Dani Pedrosa. 

Po třech rocích závodění v továrním týmu Repsol Honda tak bude muset Andrea Dovizioso tento tým opustit. Ostatně pouze letos jel tento tým ve třech jezdcích, neboť Dovizioso měl dle platného dodatku ve smlouvě - do poloviny sezóny 2010 v Top-5 - místo vlastně rezervováno.
V příštím roce to ale bude úplně jinak: Dovizioso pojede v satelitním týmu Lucia Cecchinella ve stáji LCR Honda.

Dovizioso je sice v kubatuře MotoGP jedním z nejlepších pilotů, tedy za tou absolutní špičkou, vyhrál však doposud pouze jednou a to ve zmoklém závodě v Doningtonu 2009. To tedy znamená, že se bude muset spokojit se závoděním v týmu LCR. Pro Cecchinella by příchod 54-násobného majitele podiových umístění v Grand Prix znamenal významný posun dopředu, po hodně trisktním vystoupení v letošním roce s Toni Eliasem: "Z naší strany je vše jasné, pro nás všechny to bude skvělá možnost udělat další důležitý krok", říká Cecchinello.
"Andrea už dokázal, že má jezdecký Top potencionál a pro nás by to bylo vyznamenání, kdybychom s ním spolupracovali v příští sezóně. Je to ale hodně složitá operace, protože Andrea jezdí tovární materiál a my bychom mu chtěli dát k dispozici ten nejlepší materiál, než nám současná struktura našeho týmu umožňuje. Momentálně o tom jednáme s našimi sponzory, ale my sami jsme rozhodnuti, jít tímto směrem", vysvětluje dále týmový šéf.

Aktuální situaci u Hondy vysvětluje Livio Suppo, který říká: "Z důvodů úspory peněz jezdí letos jak Aoyama, tak Elias s podvozky roku 2010, ale s motory produkce 2011. Ovšem jelikož se v roce 2012 pojede s litrovými motory a Honda určitě nenasadí žádné 800-ky, tak nemůžeme takovou možnost jako letos, žádnému našemu satelitnímu týmu nabídnout".
Zda pojede Andrea Dovizioso v týmu LCR jako jediný jezdec, nebo zda dostane týmového kolegu Stefana Bradla (jeho jednání s týmem Yamaha Tech3 už skončilo) záleží na situaci, zda se Bradlovu současnému týmu podaří sehnat budget na rok 2012 pro samostatný tým v MotoGP - Kiefer Viesmann Racing - nebo zda německý lídr kubatury Moto2 přejde se svým spozorem Viesmann do tohoto už existujícího týmu LCR Honda. Rozhodnutí by měl Stefan Bradl oznámit během naší brněnské Grand Prix.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist