Domácí podnik se Peškovi komplikuje

Český motocyklový závodník Lukáš Pešek prožívá další těžkou etapu profesní kariéry v motocyklovém mistrovství světa, protože se mu nedaří zajistit potřebné finance k tomu, aby dokončil sezonu s týmem Came IodaRacing Project. Dnes mu reálně hrozí, že nemusí nastoupit do domácí Velké ceny v Brně.

Domácí podnik se Peškovi komplikuje
Ve středu Lukáš Pešek absolvoval s dalšími českými jezdci Karlem Abrahamem, Jakubem Kornfeilem a Karlem Hanikou program před závodním víkendem v Brně a během tiskové konference prozradil finanční problémy, které zřejmě ovlivní jeho další setrvání v motocyklovém šampionátu.
„Musím připustit, že je to dost velká možnost, že se víkendu v Brně vůbec nezúčastním. Podepsal jsem smlouvu, jejíž součástí jsou z mé strany finanční závazky, které nejsou plněny a je tak možné, že nebudu připuštěn k závodu. Musím říct, že bych to i chápal,“ prozradil Lukáš Pešek.
Lukáš Pešek je jezdec a měl by se starat o věci spojené se závoděním. Věci ohledně financí by měl řešit jeho manažer. Český závodník ale bere veškerou zodpovědnost na sebe. „Pod smlouvou jsem podepsaný já,“ řekl Lukáš Pešek, který za neúspěch v tomto směru považuje nedodržení závazků ze strany českých partnerů.
Zda Lukáš Pešek bude v Brně závodit zjistíme až v pátek, protože do té doby bude český závodník pravděpodobně jednat s vedením stáje Came Ioda Racing. Majitel týmu Giampiero Sacchi měl podle Peška do této chvíle velkou trpělivost, která ale není nekonečná.
V rozhovoru pro Motorkáře.cz Lukáš Pešek problémy potvrdil a dodal: „Ano je to tak, je tam určitá nejasnost, takže v této chvíli sám nevím. Zda je závod v Brně ohrožený? Nechci teď říkat, že je nebo není. To opravdu ne. Ve čtvrtek budu jednat s týmem, takže budu vědět víc.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist