Doma zajel Loris Baz zatím nejlépe v sezoně

Francouzský závodník Loris Baz nastoupil do domácí Velké ceny Francie ve speciálních barvách kapotáží motocyklu Forward-Yamaha, přilby a kombinézy, které kombinovaly francouzskou trikolóru s barvami týmu Athinà Forward Racing. Baz tím chtěl oslavit domácí Grand Prix a s tím spojený jeho první závod jezdce královské kubatury na domácí půdě. Nakonec byl zřejmě nejvyšší jezdec (191cm) v poli MotoGP úspěšný, když v neděli zaznamenal svůj zatím nejlepší výsledek v MotoGP.

Doma zajel Loris Baz zatím nejlépe v sezoně
Do závodu v Le Mans zajel Loris Baz nejlépe v Argentině, kde také získal své první dva mistrovské body za čtrnácté místo v cíli. Své maximum si zlepšil o uplynulém víkendu, když na okruhu Bugatti startoval z dvaadvacáté pozice a v cíli byl dvanáctý, těsně za jedenáctým Nicky Haydenem, který byl zároveň nejlépe postaveným jezdcem kategorie Open.

Po pěti závodech sezony je Loris Baz s celkem šesti body na sedmnáctém místě průběžného hodnocení. V této chvíli je na tom lépe než jeho zkušenější týmový kolega Stefan Bradl, který měl zastoupit odchozího Aleixe Espargara, ale zatím získal jen jeden jediný bod.
„S výsledkem jsem moc spokojený. Nemyslel jsem si, že bych v závodu mohl jezdit tak rychle a konzistentně,“ uvedl Loris Baz. „Dobře jsem odstartoval, ihned začal předjíždět ostatní kluky z kategorie Open a až do konce si udržel správné tempo. S týmem jsme odvedli skvělou práci, vydali se dobrým směrem a s tímto druhým místem jsem velmi spokojený. Nedokážu si momentálně představit lepší způsob jak oslavit domácí závod než právě tento.“
.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist