Debon: Se zkušenostmi k vítěznému motocyklu

Jako záchrana dalšího pokračování závodní kariéry se zrodil vlastní závodní tým Alexe Debona v kubatuře Moto2.

Debon: Se zkušenostmi k vítěznému motocyklu
Ve dvou funkcích bude v roce 2010 působit bývalý testovací jezdec Aprilie, Španěl Alex Debon. Na straně jedné bude závodit,  na straně druhé pak bude majitelem nového týmu "Motor Sport 69", který mu umožní vlastní závodění. Potom, co Aprilia oznámila ukončení své aktivity v Moto2, tak pojede Debon se šasím FTR.


"Motor Sport 69 je tým, který jsme vybudovali, abychom mohli v roce 2010 závodit. Je to úplně nový tým, který nastoupí na startovní pozici místo stáje Aki Ajo. Je to sice velké riziko, ale jsem přesvědčen, ža máme základní jistotu, aby tato struktura fingovala", říká vítěz brněnské Grand Prix z roku 2008. 

Jméno tohoto týmu bude "Team Aeroport de Castello-Ajo", přičemž Debon se bude zaobírat sponzoringem a některými dalšími oblastmi z tohoto okruhu. S FTR se domluvil, že společně s inženýrem Xavi Soldevilou se bude sám zabývat dalším vývojem motocyklu: "Mám k dispozici velmi dobrý technický tým, který sám dobře znám. Všichni to jsou profesionálové a budou perfektně zapadat do nového týmu", říká vloni 10. jezdec MS dvěstěpadesátek a dvojnásobný vítěz Grand Prix této třídy, který sám platí jako velmi dobrý znalec vývoje motocyklu a je přesvědčen, že je schopen vyvinout na základě svých zkušeností opravdu vítězný motocykl.


"Tento projekt je hodně zajímavý a já sám se těším, neboť jde o vývoj nového motocyklu do mistrovství světa třídy, která je pro všechny úplně nová a kde jsou daná pravidla pro motor, elektroniku a benzín. Šasí a ostatní komponenty podléhají ovšem vývoji a danému jezdci a zde budu profitovat jak ze svých zkušeností, tak z umu a znalostí mých techniků. A to vše může dát dohromady vítězný motocykl", říká hodně optimisticky Alex Debon.

Debon očekává velmi zajímavé mistrovství i z toho prostého důvodu, že všechny týmy Moto2 testují převážně na okruzích ve Španělsku a tak ostatní tratě Grand Prix budou pro všechny úplně nové a i tento bod vidí Debon jako svou velkou výhodu. První testování má tým Alexe Debona na programu 15. února v Barceloně.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist