De Puniet míří k Suzuki do superbikového MS

Tým Voltcom Crescent Suzuki dokončil jezdeckou sestavu pro nadcházející ročník mistrovství světa produkčních motocyklů angažováním Randy De Punieta, který tak společně s Alexem Lowesem bude v třídě Superbike hájit barvy japonského výrobce Suzuki.

De Puniet míří k Suzuki do superbikového MS
Třiatřicetiletý Francouz je zkušeným jezdcem, který si v seriálu Grand Prix připsal na konto celkem 139 startů v prestižní královské kubatuře. V letošním roce byl Randy De Puniet součástí vývojového projektu Suzuki, která připravovala svůj návrat do MotoGP a Francouz byl jejich testovacím jezdcem. Testovat motocykl třídy MotoGP bude nadále zejména s ohledem na změnu dodavatele pneumatik Michelin.
Na tým Voltcom Crescent Suzuki teď čeká poslední závod sezony v Kataru, kde budou 2.listopadu v původní sestavě s Alexem Lowesem a Eugene Lavertym. Po skončení závěrečného víkendu bude následovat velmi intenzivní testovací období již s dvojicí Randy De Puniet a Alex Lowes.

„Jsem moc rád, že se připojím k Crescent Suzuki v superbikovém šampionátu, protože mým cílem pro rok 2015 byl návrat k závodění,“ uvedl Randy De Puniet. „Testování bylo velmi dobré, ale to co chci je samozřejmě závodit. Užil jsem si závod letos v Suzuce. Závodit, bojovat a stát na stupních vítězů je pro mě všechno.“
„Dostal jsem možnost se pro nadcházející sezonu připojit k týmu Crescent a jsem za to moc rád. Moji prioritou číslo jedna bylo zůstat u Suzuki, protože jsem si chtěl tuto rodinu udržet. Pro mě je to nová výzva, nový šampionát, nová motorka, nové pneumatiky, prostě všechno je pro mě nové. Je tu spousta věcí, které se musím naučit a jsem na to připravený a věřím si. Máme velmi dobrý testovací plán pro zimní přípravu, takže si myslím, že pro první závod roku na Phillip Islandu budeme dobře připraveni,“
dodal Francouz.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist