De Puniet havaroval, přesto je spokojený

Francouzský jezdec Randy de Puniet během závěrečného dne testování na okruhu Sepang havaroval, přesto je s výsledky testů spokojený.

De Puniet havaroval, přesto je spokojený
Testování na okruhu Sepang se zúčastnil také francouzský jezdec Randy de Puniet, který si zvyká na motocykl Honda RC212V. De Puniet během posledního dne testování havaroval a přestože si zranil palec ruky, byl schopen pokračovat v přípravě materiálu pro rok 2008. Francouz havaroval v zadní části okruhu, kde mu ve dvojité pravé zatáčce podklouzlo přední kolo. Dle dat z motocyklu bylo zjištěno, že Randy do zatáčky najel stejnou rychlostí jako o jedno kolo dříve a tak důvodem havárie je zřejmě použitá pneumatika, kde k dobře fungující přední pneumatice bylo dozadu na motocykl namontované kolo s novou separací pneumatiky Michelin. Tato nová pneumatika zřejmě zapříčinila velký tlak na přední kolo, které následně ztratilo přilnavost.
Randy de Puniet
“Byl to velmi pozitivní test. Pokračoval jsem v práci s vidlicemi Ohlins a jejich optimálním nastavení, zvláště pak na zadním kole, kde stále postrádám důvěru při akceleraci. Také jsem otestoval mnoho pneumatik Michelin, včera zadní a dnes naopak přední. Můj pád byl podivný, měl jsem stejnou rychlost jako jedno kolo předtím a ve stejném místě jsem i brzdil. Odpoledne jsem opět testoval, ale nepoužil jsem kvalifikační pneumatiku, pouze jsem jezdil na těch závodních. Po pouhých pěti dnech testů s Hondou LCR a Michelinem jsem šťastný, že jsem se přestěhoval do týmu LCR. Vím, že až dostaneme novou Hondu RC212V pro rok 2008, budeme ještě rychlejší.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist