Dani Pedrosa bude doma chybět

Zranění Daniho Pedrosy - zlomená pravá klíční kost - během závodu v Le Mans a následující operace, to je důvod neúčasti španělského továrního pilota Hondy při domácím závodě Grand Prix Katalánska u Barcelony na okruhu Montmeló.

Dani Pedrosa bude doma chybět
Tovární tým Repsol-Honda- nastoupí v Barceloně pouze se Stonerem a Doviziosem. Třetí jezdec týmu, Dani Pedrosa musí závod vynechat. 

Katastrofické prognózy týmu Repsol-Honda se ukázaly bohužel jako pravdivé. Dva týdny po zlomenině klíční kosti ze závodu v Le Mans nebude vicemistr světa Dani Pedrosa na Grand Prix Katalánska v Barceloně startovat.
Pedrosa si v říjnu 2010 přivodil čtyřnásobnou zlomeninu levé klíční kosti. Po závodě Grand Prix Jerez v dubnu 2011 musel malý španělský jezdec na další operaci, neboť mu byla vyndána železná destička z ramene, která zapříčinila během závodu Grand Prix Qataru bezcitnost jeho paže.

Po závodě Grand Prix byla španělskému jezdci operována pravá klíční kost, kterou si trojnásobný mistr světa zlomil po srážce se Simoncellim. Tato operace proběhla 18. května a Pedrosa si stále dělal naděje, že pojede domácí závod na okruhu Montmeló u Barcelony. Ovšem terapie neprobíhala dle předpokladů a zlomenina se nehojila. A kvůli neustálým bolestem musela nastoupit normální konservativní metoda léčení.
To ale znamená, že není ani jistá účast Daniho Pedrosy 12. června při dalším závodě Grand Prix Silverstone.

Jen závěrem: Vedení závodů MotoGP dnes mělo pohovor s Marcem Simoncellim a jeho týmovým šéfem Faustem Gresinim, aby se definitivně uzavřel případ havárie Pedrosy. Vedení závodů MotoGP dalo Simoncellimu jasně najevo, aby si uvědomil svou chybu a aby jezdil v budoucnosti méně agresivněji. Simoncelli se potom omluvil za své výroky po závodě samotném a řekl, že v uplynulých dvou týdnech hodně o tomto případu přemýšlel a uznal také, že to byla jednoznačně jeho jezdecká chyba a že v budoucnosti bude jezdit opatrněji. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist