Další test nové RC213V Honda plánuje v Misanu

Vylepšenou verzi závodního prototypu Hondy RC213V pro sezonu 2014 plánuje Honda Racing Corporation (HRC) vyzkoušet v polovině září na okruhu v Misanu, kde proběhne oficiální test královské kubatury motocyklového mistrovství světa po závodním víkendu Velké ceny San Marina.

Další test nové RC213V Honda plánuje v Misanu
Společnost HRC představila nový prototyp v červnu, když po závodu v Barceloně odjeli oba jejich tovární jezdci Dani Pedrosa a Marc Márquez testovat na další španělský okruh v Aragonii. První den měli možnost testovat naprosto sami, ale to jim nevyšlo, protože pršelo, takže vše museli zvládnout druhý den, kde již sdíleli dráhu s továrními jezdci Yamahy.

Španělé Dani Pedrosa s Marcem Márquezem poskytli technikům HRC zpětnou vazbu v rámci premiérového testu nového modelu 2014, a i když měli možnost už v příštích závodech dostat tento prototyp do své garáže, zvolili variantu dál pokračovat s původním modelem RC213V – 2013.
Změny, které oba jezdci navrhovali, v japonské továrně vyhodnotili a prototyp požadovaným způsobem upravili pro test v Motegi, jehož se již zúčastnil dvojnásobný světový šampion Casey Stoner. Australan strávil v sedle motocyklu RC213V – 2014 jeden den a na základě jeho připomínek dojde k dalším úpravám. Do Misana tak přijede naprosto nový stroj.

To také potvrdil šéf HRC Shuhei Nakamoto, když pro britský Motorcycle News řekl: „Dalším krokem bude vše připravit pro test v Misanu. Bude tam úplně nová motorka.“ Vzhledem k změnám v pravidlech, které platí pro příští sezonu, má model Hondy 2014 pohonnou jednotku s konfigurací na maximum 20 litrů paliva, novou palivovou nádrž a upravený rám.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist