Další "lala" rok si už nemůžeme dovolit

Závodní osud Jamese Toselanda je i nadále nejistý. Ovšem né proto, že by neměl nabídky, ale proto, vybrat správně tu pravou.

Další "lala" rok si už nemůžeme dovolit
Závodnická budoucnost Jamese Toselanda je i nadále nejistá. Jeho manažér Roger Burnett mluví o týmech Tech 3, Pramac ale i o superbicích.


Britský jezdec James Toseland patří k těm pilotům MotGP, kteří chtěli letos hodně dokázat, ale v podstatě své předsevzetí nesplnili a tak zklamali. Nyní je tento Angličan na cestě najít svůj závodní motocykl na příští rok. 

Dle jeho manažéra Rogera Burnetta to ale nevypadá zas tak špatně, ba naopak. Nejtěžší je, trefit to správné rozhodnutí. "Dělám tento job už dostatečně dlouho, abych poznal, že je situace dobrá, nebo naopak, že už nemůžeme nic očekávat", vysvětluje Burnett v rozhovoru pro Motorcycle News.

Nabídek je údajně dostatečně, ale vyjmenovat je nechce: "Nedělám současně nic jiného, než co jsem dělal v posledních třech týdnech. Zvažuji jednu nabídku proti druhé a je jedno, jestli pochází z MotoGP nebo z WSBK" říká dále Burnett a pokračuje: "Myslím si, že Jamesova budoucnost je i nadále v MotoGP a dále jsem přesvědčen, že James je i nadále jezdec, který je schopen jezdit konstantně v Top 6. Ale je v podstatě jedno, jestli pojedeme pro Tech 3, Pramac nebo někoho jiného, nemůžeme si už dovolilt další takový 'lala' rok".  


Tímto "lala" rokem, jak ho Burnett nazývá, byla sezóna 2009. A pokud se na ní podíváme podrobně, tak na sebe upozornil Toseland hlavně na jejím začátku, kdy při testech hodně divoce přetáhl k sobě šéftechnika od týmového kolegy Colina Edwardse. Na závodní dráze už na sebe James zas tak moc neupozornil a šesté místo je i nadále jeho nejlepší umístění, či-li žádné zlepšení. Šance byla v Doningtonu, tam ztratil páté místo v samém závěru, když ho předjel Valentino Rossi.
 
A toho si je dvojice Toseland/Burnett dobře vědomá: "Další 'lala' rok by nás poslal o úroveň níž, tedy do superbiků", říká jasně Toselandův manažér. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.20
Známkováno: 5x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist