Crutchlowovi operovali levé i pravé předloktí

Britský motocyklový závodník královské kubatury seriálu mistrovství světa Cal Crutchlow podstoupil v úterý operaci pravého i levého předloktí. Jezdce tovární stáje Ducati operoval Dr. Mir na univerzitní klinice Dexeus v Barceloně, kde Brit zůstal přes noc a domů se vrací ve středu.

Crutchlowovi operovali levé i pravé předloktí
Důvodem operačního zákroku, bylo odstranit z obou předloktí problém mnohých závodních jezdců znám pod názvem “Arm Pump“ (Compartment Syndrome), což je přiškrcení krevního toku do ruky následkem intenzivní práce svalů. Krevní tok směřující k předloktí je najednou vyšší, než ten, který směřuje zpátky, což vytváří tlak, snižuje okysličení, jezdci způsobuje velké bolesti a znecitlivění prstů.

Původně bylo cílem operovat jen pravé předloktí, protože nutnost operace byla dána výsledkem vyšetření v květnu letošního roku. Termín ale odložili až na začátek letní přestávky. K rozhodnutí operovat zároveň také levé předloktí lékaři došli až v úterý při předoperačním vyšetření.
Protože je nyní letní přestávka, získal tím Cal Crutchlow důležitý čas k regeneraci. Otázkou ale zůstává, zda bude po zdravotní stránce pro desátý závod sezony v Indianapolis stoprocentně v pořádku. To britský závodník zjistí až přímo na místě.

Cal Crutchlow už letos podobnou operaci absolvoval v San Diegu. V dubnu britskému jezdci operovali zlomený malíček pravé ruky a zároveň pravé předloktí, které měl kvůli nahromaděné tekutině silně oteklé.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist