CRT jako výnosné podnikání?

Při představení týmu IodaRacing hovořil týmový majitel Giampiero Sacchi mimojiné i o tom, že jeho tým CRT s pilotem Danilem Petruccim má na letošní premiérovou sezónu rozpočet 3,3 milionů Euro, o čemž ale většina odborníků pochybovala. První závod v Kataru tyto oprávněné pochybnosti neodstranil, ba naopak je jen potvrdil.

CRT jako výnosné podnikání?
Tyto pochybnosti o skutečné výši rozpočtu "Iodaproject" CRT jen potvrdily některé časové údaje z prvního závodu v Kataru.
V prvním volném tréninku ztrácel Petrucci na mistra světa Stonera 4,878 sekundy, ve druhém pak na stejného pilota 4,444 sekundy. Jeho naměřený Top-Speed měl hodnotu 288,5 km/h a to znamenalo při čtvrtečním tréninku ztrátu na Barberu - nejvyšší naměřený Top-speed ze všech pilotů 337,2 km/h - celkem 48,7 km/h.
Přičemž v národním katarském šampionátu superbiků ztratil Al-Naimi na Petrucciho zanedbatelných 3 km/h a to s pět let starým motocyklem Honda Fireblade. V kvalifikaci samotné se dostal Petrucci na 296,8 km/h, což na nejrychlejšího "Top-speedistu" Rossiho (338,1 km/h) dělalo rozdíl 41,3 km/h. 
Zatímco Aprilia nabízí kompletní "balíček" ART za 1,1 milionu Euro, tak u Iodaprojektu byl použit pro motocykl CR kovový trubkový rám vybavený sériovým motorem RSV4. Odborníci odhadují cenu celého motoru maximálně na 80 000 Euro.
Jelikož Dorna podporuje každý tým CRT řádově částkou 500 000 Euro, sponzor Came přidá do rozpočtu týmu rovněž hodně tučnou sumu a tým obdrží dle smlouvy pneumatiky Bridgestone zadarmo, tak se dá hovořit o tom, že provozovat tým CRT v kubatuře MotoGP může být i velmi výnosný podnikatelský záměr...!

To ale nesmíme zapomenout na to, že i samotný jezdec musí, aby mohl vůbec závodit, přinést minimálně částku 250 000 Euro (viz Yonny Hernandez či Anthony West resp. Mattia Pasini).

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist