Corrado Cecchinelli technickým ředitelem MotoGP

Dřívější vedoucí závodního projektu Ducati Corrado Cecchinelli se stal technickým ředitelem šampionátu MotoGP a bude mít odpovědnost za všechny technologické záležitosti mistrovství světa seriálu Grand Prix.

Corrado Cecchinelli technickým ředitelem MotoGP
Dlouho hledala Dorna technického ředitele, tedy muže, který bude zodpovědný za technologii šampionátu. Nyní ho našla a stal se jím Corrado Cecchinelli, který bude zodpovědný za technický reglement všech tří kubatur, tedy Moto3, Moto2 a MotoGP.

Nejdůležitějšími aktuálními úkoly pro Cecchinelliho bude vypracování pravidel pro novou třídu Moto3 a také pro litrové motory v kubatuře MotoGP, obě novinky budou totiž uvedeny do praxe už v příští sezóně - tedy 2012.

Ital Corrado Cecchinelli tak bude zastávat klíčovou úlohu, tedy spojení mezi motocyklovou federací, továrnami, týmy a promotérem šampionátu, tedy FIM, Dornou, MSMA a IRTA. Bude také zodpovědný za dodržování zdravého životního prostředí v paddocku a také za bezpečnost na trati.


O roku 2011 říká Cecchinelli: “Musíme stanovit jasné definice a technické aspekty pro Moto3 pro všechny potencionální uchazeče, termín ukončení přihlášek jednotlivých továren a zájemců je už 28. února. Co se týká MotoGP, tak tam jsou základní pravidla už delší dobu jasně daná, je potřeba dopracovat pouze detaily a soustředit se především na Moto3." - na aktuálním snímku je motocykl Moto3 Sherco MR3 GP11.

Corrado Cecchinelli má jistě v oblasti motocyklové technologie hodně zkušeností. Po ukončení vysokoškolského vzdělání se specializací na vývoj motocyklových podvozků pracoval nejdříve dva roky pro Piaggio. V létech 1997 až 2002 byl zapojen do superbikového projektu Ducati. Potom se stal technickým ředitelem týmu Ducati v MotoGP (2003 - 2005). A od roku 2006 povýšil, neboť byl jmenován do funkce zástupce generálního ředitele u Ducati Corse, a to do 31. prosince 2010, tedy do doby, než převzal v MotoGP současnou funkci.Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.50
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist