Colin Edwards: "Budíček!"

Pilot CR Colin Edwards vidí po testech v Sepangu, že ho čeká ještě hodně dlouhá pracovně náročná cesta s novým motocyklem FTR-Kawasaki.

Colin Edwards: "Budíček!"
Pilot týmu Forward Colin Edwards měl se svým novým motocyklem FTR-Kawasaki na testech v Sepangu hodně problémů: "Na tyto testy jsme přijeli s úplně novým balíčkem, novou elektronikou a bez jakýchkoliv informací. Byl to pro náš budíček! Testovali jsme také nové pneumatiky pro biky CR, které jsou měkčí, než ty, jenž jsme používali v loňské sezóně.", říká úvodem Edwards.
Především nastavení elektroniky ECU dělá zkušenému Colinu Edwardsovi starosti: "Co se týká elektroniky, tak nejsme tam, kde bychom chtěli být. Ale krůček po krůčku se zlepšujeme. Elektronika je faktor, který nám v současné době dost znesnadňuje další vývoj. ale pokud se nám podaří ji porozumět, tak jsme schopni se hodně zlepšit".

Při dalších testech, opět v Sepangu od 26. do 28. února, chce americký pilot využít získaných zkušeností, a docílit tak žádaného zlepšení. Při těchto prvních testech skončil 38-letý veterán kubatury MotoGP -  168 startů závodů v královské kubatuře od roku 2003 - až na 26. místě: "Nyní máme konečně nějaké informace, s kterými můžeme při příštím testu pracovat. A myslím si, že budu už motocyklu také lépe rozumět", dodává pilot týmu Forward.
Jeho týmový kolega Claudio Corti je nováčkem, který postoupil z Moto2 do MotoGP. V Sepangu měl každý jezdec tohoto týmu k dispozici pouze jeden motocykl: "Měli jsme sice k dispozici dva dodatečné dny testů pro novou elektroniku Magneti Marelli, ale první den se teprve montoval motocykl dohromady a v pondělí jsem skoro vůbec nejezdil. Potřebujeme čas, ta ECU je úplně nová. Při druhém testu už budeme mít k dispozici také náhradní motocykl. Mám jednu velkou výhodu, specialisté od Magneti Marelli jsou Italové jako já a tak nemáme žádné problémy s řečí. Náš cíl je jasný, chceme porážet jezdce s motocykly CR-Aprilia. Ovšem tyto motocykly jsou hotové a my začínáme od samého začátku. Proto ztrácíme na nejlepší Aprilii 2,5 sekundy".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist