Ciao Marco

Dnes 27. října 2011 byla Marcu Simoncellimu rodinou, přáteli, jezdeckými kolegy a fanoušky vzdána poslední pocta. V kostele "Santa Maria Assunta" v italském Corianu se sešli jak Marcova rodina, tak jeho nejbližší pozůstalí. V okolí Coriana a na nedaleké trati v Misanu bylo přítomno přes 60 000 lidí, kteří se přišli poklonit Super-Sicovi. Emocionální rozlučkový ceremoniál s tragicky zahynulým motocyklovým jezdcem Marcem Simoncellim začal přesně v 15 hodin Mší Svatou.

Ciao Marco
Ještě před zahájením Mše Svaté byla přinesena průhledná rakev, ve které ležel Marco Simoncelli oblečený v džínách a v tričku, tedy ve svém oblíbeném oblečení. Za potlesku byla rakev umístěna v kostele, kde byly také dvě SuperSICovi motorky, tedy mistrovská Gilera 250 ccm z roku 2008 a letošní Honda 800 ccm. Rakev nesli Marcovi přátelé a členové jeho týmu Gresini Honda.

Během církevního obřadu byly promítány obrázky a největší momenty závodní kariéry 24-letého italského jezdce.
Vedle rodinných příslušníků se obřadu zúčastnili z jezdeckých kolegů Valentino Rossi, Raffaele De Rosa, Chaz Davies, Mattia Pasini, Manuel Poggiali, Jorge Lorenzo, Andrea Dovizioso, Randy de Puniet, Loris Capirossi, Hiroshi Aoyama a Alex de Angelis. Přítomen byl rovněž CEO Dorny  Carmelo Ezpeleta a prezident FIM Vito Ippolito. Po Mši Svaté promluvil k pozůstalým i doktor  Claudio Costa. Jeho řeč byla hodně úsměvná a vzpomínky na tragicky zesnulého Marca Simoncelliho vykouzlily na tvářích přítomných v této truchlivé atmosféře i úsměvy.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 11x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist