Chybí pouze formální schválení?

Dle aktuálního článku v deniku "Freien Presse' je závod Grand-Prix na Sachsenringu těsně před svou záchranou: Existuje už nový pořadatel a také mistní podnikatelé a politici mají zájem o udržení německé GP na tomto okruhu.

Chybí pouze formální schválení?
Motocykloví fanoušci regionu okolo okruhu Sachsenring se mohou radovat. Dle dnešního článku v deníku 'Freie Presse' se motocyklová Grand Prix pojede i v roce 2012 na Sachsenringu. V nejbližší době by mělo dojít k podepsání smlouvy. Jako pořadatel nastoupí  Sachsenring-Rennstrecken-Management GmbH (SRM), který se skládá z místních podnikatelů a politiků. Oficiální potvrzení ale i nadále chybí.
Nový management převezme organizační úkoly od ADAC Sachsen, který se v září oficiálně vzdal dalšího pořádání závodu Grand Prix na tomto okruhu. Důvodem byla finanční kalkulace na rok 2012, která počítala s minusovým rozpočtem 850.000 Euro a toto riziko nechtěl tehdejší pořadatel ADAC Sachsen vzít na sebe. Nyní SRM vypracovala nový rozpočet. Při přípravě závodu roku 2012 by měli pomoci i někteří dřívější spolupracovníci a také místní klub ADAC. Počítá se rovněž s pomocí klubu "Automobil- und Motorrad Club Sachsenring (AMC)".
V uplynulých týdnech probíhala intenzivní jednání mezi centrálou ADAC v Mnichově - tedy majitelem práv na pořádání Grand Prix, saskou vládou a komunálními zástupci okolí okruhu, s cílem udržet Grand Prix na Sachsenringu. V minulém roce navštívilo tuto Grand Prix víc jak 230.000 diváků. Na dotaz, zda se GP Německa 2012 pojede opravdu na Sachsenringu, nechtěl ale ADAC München dát ani koncem tohoto týdne kladnou, ale ani zápornou odpověď.

Na toto téma se nedávno v jednom rozhovoru vyjádřil CEO Dorny Carmelo Ezpeleta následujícími slovy: "Zůstaneme na Sachsenringu".

V předběžném kalendáři je německý závod plánován na 8. července. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist