Chris Vermeulen se dočkal

Místo zraněného Colina Edwardse pojede v týmu NGM Mobile Forward Racing minimálně při Grand Prix Francie v Le Mans australský jezdec Chris Vermeulen.

Chris Vermeulen se dočkal
Pilot Claiming-Rule Colin Edwards musí kvůli zlomenině klíční kosti vynechat minimálně jeden závod a tím je Grand Prix Francie v Le Mans. Nahradí ho zde Chris Vermeulen, jenž svůj poslední závod v královské kubatuře MotoGP absolvoval ve Valencii 2009.

"Nejdříve bych chtěl popřát Colinovi rychlé uzdravení", říká Australan, který v poslední době absolvoval hodně dlouhou dobu bez závodění kvůli těžkému zranění kolena a kterého továrna Kawasaki na letošní rok neakceptovala jako svého továrního pilota.
"Chtěl bych týmu Forward Racing poděkovat, že se mohu vrátit nazpět do MS - MotoGP. A obzvláště proto, že to bude právě v Le Mans. Na tento okruh mám skvělé vzpomínky, díky mému vítězství v kubatuře MotoGP 2007", vysvětluje Vermeulen, který tak bude při Grand Prix Francie poprvé pilotovat motocykl Suter-BMW.

Jak jsme už psali, tak Chris Vermeulen odmítl v minulých dnech nabídku továrního týmu Kawasaki, jet ve WSBK motocykl této značky za zraněného Joana Lascorze.
Pilot týmu Forward Colin Edwards byl nešťastně sražen motorkou Randy de Punieta při estorilské kvalifikaci a utrpěl komplikovanou zlomeninu levé klíčmí kosti.

Hned začátkem tohoto týdne byl Edwards operován. "Operace proběhla skvěle, ovšem tentokráte budu potřebovat trochu více času k uzdravení, neboť kost byla zlomena celkem na čtyřech místech", říká pilot týmu NGM Mobile Forward Racing v souvislosti na jeho legendární případ v Barceloně 2011, kdy si v sobotu rovněž zlomil klíční kost, ve stejný den se nechal zoperovat, a chtěl v neděli závodit. Oficiální lékař závodu mu ale tehdy start nepovolil.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist