Checa pojede dva závody místo Kallia

Španělský veterán Carlos Checa nahradí v týmu Pramac Ducati finského jezdce Miku Kallia. Toto veřejné tajemství bylo dnes potvrzeno z obou stran.

Checa pojede dva závody místo Kallia
Finský jezdec Mika Kallio jel při Grand Prix Austrálie na okruhu Phillip Island svůj - zřejmě na delší dobu - poslední závod MotoGP. V Estorilu a ve Valencii ho nahradí španělský matador Carlos Checa (38 let). Oficiálním důvodem je Kalliovo zraněné levé rameno po pádu v Le Mans. Ovšem pokud se ale podíváme do finského tisku, tak ten během celé letošní sezóny spekuluje o osobních problémech tohoto ex-vicemistra světa stopětadvacítek. 


Španěl Carlos Checa - na archivním snímku - byl ještě v roce 2005 továrním jezdcem této italské továrny v královské kubatuře MotoGP.

V minulém týdnu testoval Checa dva dny motocykl Desmosedici GP10 v Mugellu a jezdil zde stabilně časy 1′52″, když nejlepší dosažený čas měl hodnotu 1′51″4.
 
Carlos Checa potvrdil v pátek na Twitteru, že pojede dva závody MotoGP se slovy: "Dnes mám 38-té narozeniny a lepší dárek jsem k nim nemohl dostat".

Továrna Ducati tak odměnila zkušeného španělského pilota za jeho skvělé výkony v mistrovství světa superbiků, kde Checa obsadil třetí místo v konečném pořadí jako nejlepší pilot této značky. Carlos Checa pojede v Estorilu a ve Valencii s číslem "71", neboť "jeho" číslo "7" má na svém motocyklu Hiroshi Aoyama. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist