Chci na stupně vítězů, říká Rossi

Domácí podnik v italském Mugellu nevyšel Rossimu dle jeho představ. Těsně po startu došlo ke kolizi s Álvarem Bautistou a pro oba závod královské kubatury rázem skončil, což italského jezdce tovární Yamahy posunulo v průběžném hodnocení na šestou pozici.

Chci na stupně vítězů, říká Rossi
Valentino Rossi byl velmi zklamaný, ale na druhou stranu rád, že si nic vážného neudělal. Potom, co narazil do ochranné bariéry Rossiho bolelo snad všechno, ale v Barceloně by už chtěl pokračovat v tom, proč přišel k Yamaze – bojovat o pozice na stupních vítězů.

Italova výsledková bilance je na okruhu v Montmeló více než bohatá. V roce 1997 tam jednou vyhrál v třídě do 125ccm, ve čtvrtlitrech slavil vítězství v letech 1998 a 1999, triumf v pětistovkách tam zaznamenal v roce 2001 a celkem pětkrát vyhrál královskou MotoGP (2002, 2004, 2005, 2006 a 2009).

„Pár dnů po nehodě v Mugellu mě bolelo úplně všechno! Naštěstí jsem dokázal okamžitě trénovat, takže jsem nic nezmeškal,“ řekl před cestou do Katalánska Valentino Rossi. „Závod v Barceloně bude hodně důležitý a to zejména po posledních výsledcích. Ve Španělsku chci získat umístění na stupních vítězů a tak jako vždy proto udělám maximum. Bude důležité zahájit víkend tím nejlepším možným způsobem a zajet dobře v kvalifikaci. Startovat z předních pozit bude dost důležité.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.33
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist