Chce to čas, říká Nakamoto

Viceprezident HRC Shuhei Nakamoto reagoval po testu královské kubatury v Sepangu na výtky směřované nové RCV1000R. Dva tyto stroje má ve svých boxech tým Drive M7 Aspar, po jednom pak GO&FUN Honda Gresini a Cardion AB Motoracing. Podle Nakamota týmy potřebují víc času, aby se s novým strojem lépe popasovaly.

Chce to čas, říká Nakamoto
Do prvního oficiálního testu na okruhu v Sepangu nebyl nikdo schopen říct, jak na tom bude nový produkční motocykly Hondy RCV1000R ve srovnání s konkurencí nejen v třídě Open, ale také jak si jeho jezdci poradí s prototypy specifikace Tovární.

V kombinaci časů všech tří dnů testování v Sepangu obsadil Nicky Hayden třináctou příčku a jako nejrychlejší jezdec RCV1000R ztrácel na Hondu RC213V Marca Márqueze téměř dvě sekundy. Ve srovnání s nejrychlejším časem jezdce Aleixe Espargara v třídě Open, byl Američan o jednu a půl sekundy pomalejší.
Při odjezdu z Malajsie si Nicky Hayden postěžoval, že nedostatek výkonu je v této chvíli trošku demoralizující. Podobně byl na tom Scott Reding, jenž poukázal na fakt, že zejména při výjezdu ze zatáček Yamahy Forward Racingu působí mnohem stabilnějším a výkonnějším dojmem.

Na slova kritiky reagoval šéf HRC Shuhei Nakamoto. „Ano, rozdíl je velký, ale abych byl upřimný tak s motocykly Honda se nejezdí snadno. Jezdci potřebují víc času k tomu, aby svůj stroj lépe poznali. Věříme, že budou schopni dosáhnout konzistentní úrovně.“

„U Hondy je našim stylem nikdy nezastavit vývoj a to nejen v případě továrních strojů,“
pokračoval Nakamoto, který rozhodně počítá s novinkami v rámci zlepšení RCV1000R. „Jakmile najdeme nějaká zlepšení, okamžitě je týmy dostanou.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist