Červená vlajka

Červená vlajka zastavila závod stopětadvacítek v průběhu jednadvacátého kola a připravila tak Káju Abrahama, když ne o body, tak minimálně o šanci bojovat o ně.

Červená vlajka
Původně se měl jet závod stopětadvacítek na dvacet sedm kol, ovšem v průběhu jednadvacátého kola při sjezdu z kopce velmi nebezpečně havaroval Manuel Poggiali a jeho motocykl zůstal uprostřed trati. Vzhledem k tomu, že do tohoto místa při sjezdu do nejnižšího místa trati není vidět, byl závod přerušen a platil výsledek po průjezdu předchozím kolem. Nebýt tohoto velmi nešťastného pádu měl český jezdec obrovskou šanci na ještě lepší výsledek. Po velmi dobrém startu, kdy poskočil o sedm míst se Karel Abraham v průběhu velmi dramatického závodu stále posouval směrem vpřed. Předjel ho jen další mladíček Bradl a společně se přibližovali Italu De Rosovi, kterému vadl motocykl. V ten okamžik však byl závod přerušen a ukončen.
Karel Abraham:
„Ranní warm up zrovna nebyl nic moc. Můj nejlepší čas jsem zajel o půl vteřiny pomalejší než včera. Do závodu jsem nastoupil s tím, že chci dobře odstartovat a to si myslím, že se opravdu povedlo. V první zatáčce jsem byl asi 24, na konci prvního kola pak již na 23. místě. V dalším kole jsem poskočil o další tři místa. Zhruba devět kol před cílem jsme začali s Bradlem velice rychle dojíždět De Rosu. Chystali jsme se ho i předjet, ale bohužel na při sjezdu z kopce velmi nepříjemně havaroval exmistr světa Poggiali a závod byl ukončen červenou vlajkou. Počítá se samozřejmě kolo před vyvěšením vlajky, tudíž byl do celkového pořadí započítán i on. Myslím si, že kdyby jeho Gilera neskončila uprostřed trati a my bychom určitě předjeli Itala De Rosu, dokončil bych závod v horším případě na patnácté příčce. V případě, že bych udolal i Bradla tak čtrnáctý. Je to smůla. Dvakrát být tak blízko a dvakrát skončit sedmnáctý.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist