Cecchinello: 2010 - nejlepší privátní tým a jezdec

Týmový majitel LCR Lucio Cecchinello má jasný cíl: Jeho jezdec Randy de Puniet by měl dokončit sezónu 2010 jako nejlepší privátní jezdec třídy MotoGP.

Cecchinello: 2010 - nejlepší privátní tým a jezdec
Rok 2010 bude už pátou sezónou MotoGP pro Francouze Randy de Punieta. 28-letý jezdec stáje LCR-Honda ale ani v roce 2009 neskončil v Top ten. Předtím byl tento velmi sympatický Francouz v tabulce MS na místech: 16. (2006) a 11. (2007 - oba na Kawasaki) a 15. (2008) či 11. (2009 - oba na LCR Hondě). 


Samozřejmě, že vrcholem sezóny 2009 byl závod v Doningtonu, kde dojel Randy de Puinet jako třetí za vítězným Andreou Doviziosem (Repsol Honda) a Colinem Edwardsem (Tech3 Yamaha). A v okamžiku, když se vše zdálo v nejlepších pořádku, tak si Francouz zlomil při motokrosovém tréninku kotník. Ačkoliv těžce zraněný, tak nastoupil De Puniet k dalším závodům Grand Prix. Ovšem zranění ho samozřejmě hodně handikepovalo a jezdec satelitního týmu LCR už do souboje o 7. místo v konečném pořadí vůbec nezasáhl. 


"Vzhledem ke všem okolnostem, které nastaly, musíme být s výsledky spokojeni. Při některých závodech jsme byli schopni závodit s absolutní špičkou. Měli jsme letos šanci, stát se nejlepším privátním týmem sezóny, ale několik pádů a zranění nám to znemožnilo. Takže cíl na rok 2010 je jasný, skončit jako nejlepší privátní tým v tabulce", říká bývalý jezdec Grand Prix a týmový šéf Lucio Cecchinello. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.40
Známkováno: 5x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist