Casey Stoner: Konec závodění jedné legendy

Letošní rok 2012 bude také navždy spojen s jedním velkým loučením: Za bouřlivého potlesku se rozloučil s aktivním motocyklovým závoděním neuvěřitelný talent Australan Casey Stoner.

Casey Stoner: Konec závodění jedné legendy
"Po dlouhé době přemýšlení, po mnoha rozhovorech s mou rodinou a s mou ženou, což se ostatně už několik let krystalizovalo, jsem se rozhodl po sezoně 2012 nestartovat už více v 2013 v mistrovství světa. Svoji kariéru ukončím po skončení této sezony MotoGP", řekl s velkým ulehčením Casey Stoner v Le Mans - pošetilost, šok, ale také shodné mínění a odvaha, to vše provázelo toto prohlášení od některých kolegů.
Ve stáří pouhých 27 let jel tento Australan - jako jediný pokořitel Desmosedici, 45-násobný vítěz Grand-Prix, dvojnásobný mistr světa a skutečně nepřehlédnutelná jezdecká osobnost - ve Valencii 2012 svůj poslední závod v MotoGP. Po prožitém mládí plném závodů a tlaku po co nejlepších výsledcích je proto celkem pochopitelné, že se Stoner chce hlavně věnovat své malé rodině. Bylo také celkem jasné, že dříve či později se u něho ozve volání domova. Jeden z nejlepších světových jezdců tak prostě skončil, což je pro tento sport také hodně velká ostuda, neboť on sám se už nedokázal motivovat.

          

Pro svůj obrovský talent, pro svou srdečnost a pro své skvělé výkony doprovázel "klokana" při tiskové konferenci po závodě ve Valencii zasloužený a bouřlivý potlesk od zástupců médií a také od svých jezdeckých kolegů a soupeřů. Některým přítomným naskočila doslova husí kůže, mnohým se objevily v očích slzy, neboť Stoner jim vlastně hovořil z duše. Casey se tak rozloučil s prostředím, ve kterém strávil přes 13 let svého mladého života.

           

Cheerio, Casey! budeš nám chybět.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.54
Známkováno: 13x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist