Casey Stoner k přestupu Abaji do MotoGP

Současná tovární jednička Ducati, Australan Casey Stoner, se na britském serveru motorcyclenews.com vyjadřuje k přestupu českého motocyklového jezdce Karla Abrahama do MotoGP.

Casey Stoner k přestupu Abaji do MotoGP
Na webovém serveru MCN - tedy motorcyclenews.com se tovární jezdec Ducati a ex-mistr světa MotoGP Casey Stoner vyjadřuje kriticky ke vstupu českého jezdce Karla Abrahama do královské kubatury MotoGP, jakoby už sám zapoměl, že pokud by se za něho tehdy Dorna nepostavila, tak by možná dodnes jezdil závody australského šampionátu. Možná ale taky, že Casey Stoner už zapomněl, jaké byly jeho úvodní sezóny v Grand Prix vůbec (australský jezdec jezdí závody tohoto seriálu do roku 2002) a kolik motorek LCR Honda ve své premiéře v kubatuře MotoGP (2006) vlastně odepsal..., než se dostal tam, kde je nyní!


Jedno je jisté, český jezdec Karel Abraham absolvoval začátkem července úspěšně testy s motocyklem Ducati na okruhu v Mugellu, a v příští sezóně pojede se svým týmem "cardion ab ducati" jako vůbec první Čech v historii závody královské kubatury MotoGP!

Tento přestup byl potom oficiálně oznámen na sobotní TK během Cardion Grand Prix České republiky.
 
"Jen peníze by neměly být hlavním kritériem při přestupu jezdců nižších tříd do královské kubatury MotoGP", řekl tovární jezdec italské Ducati a kritizoval českého jezdce za to, že
podle něho zatím neprokázal takový výsledkový potenciál, aby si tuto prestižní pozici zasloužil. 


„Je to dobrý chlapec, který tvrdě pracuje, ale k přestupu do MotoGP je zapotřebí lepších výsledků než jakých nyní dosahuje on,“ řekl Casey Stoner pro motocycles.com a dodal: „Je tu mnohem víc lidí, kteří si tam dle svých předchozích výsledků zaslouží jezdit víc .“

„Na závodní dráze je to hodně tvrdý job a pokud přijde a skutečně se osvědčí, pak je to fantastické. Jenže on se zatím právě dostatečně neprojevil,“ vysvětluje dále australský jezdec: "Je pro něho fantastické mít takovou příležitost, ale je tam víc jezdců, kteří by si to zasloužili,“ uzavřel svůj názor ex-mistr světa, který je dále názoru, že to v dnešní době není o tom, jak si kdo v závodech vede, ale kolik peněz si s sebou přinese.

Australský pilot se už nedávno vyjádřil hodně kriticky kvůli rozhodnutí Yamahy, když za zraněného Rossiho nasadila do katalánské Grand Prix testovacího jezdce Yoshikawu. I tehdy totiž Stoner říkal, tak jako nyní, že je v národních šampionátech spousta jezdců, kteří jsou dobří, ale nemají tu možnost se prosadit, protože jim nikdo nedá šanci. Faktem je, že Australan tím vůbec nemyslí, že se Karlovi Abrahamovi nebude automaticky dařit, neboť to dle jeho názoru záleží čistě na českém jezdci, jak si s novou výzvou poradí. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.19
Známkováno: 16x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist