Carlos Checa je zraněný

Následky pádu během IRTA testu v Catalunyi zapříčinily, že španělský jezdec Carlos Checa nenastoupí k poslednímu oficiálnímu testování MotoGP, které zítra začne na okruhu Jerez de la Frontera.

Carlos Checa je zraněný
Tovární tým Ducati Marlboro bude při posledním oficiálním testu před zahájením letošní sezóny MotoGP postrádat jednoho svého jezdce. V Jerezu totiž z důvodu zranění nenastoupí španělský jezdec Carlos Checa, jenž se zranil minulý týden při pádu na okruhu Catalunya. Carlos ve vysoké rychlosti opustil svůj stroj Ducati Desmosedici a poranil si rameno. Zpočátku se zdálo, že by jezdec mohl v Jerezu nastoupit, zranění se jevilo pouze jako podlitina, ovšem vyšetření na speciálním rentgenu v barcelonské nemocnici Deux Eus ukázalo drobnou zlomeninu, která je právě příčinou onoho otoku ramene. Léčba si vyžádá minimálně dvoutýdenní pauzu a bude zahrnovat rehabilitaci ve speciálním fyzioterapeutickém centru. První závod, který se jede 10. dubna opět na okruhu Jerez de la Frontera, by měl Carlos Checa již stihnout.
"Opravdu lituji toho, že se nemůžu zúčastnit finálního testování před startem sezóny," říká na absenci Carlos Checa, jehož v barvách týmu nahradí při testování letitý testman italské továrny Vittoriano Guareschi. "Chtěl jsem na okruhu kde začne sezóna testovat, ale lékaři mne upozornili, abych neriskoval a tím nezhoršil svou situaci. Noha je bez problému, ale rameno se nezahojilo. Když odpočívám, tak mi to nevadí, ale jakmile začnu pohybovat rukou, cítím hodně bolesti. Naštěstí jsem v Jerezu testoval trochu v listopadu a měl jsem tam i pozitivní výsledky. Je to pro mne alespoň nějaká útěcha. Nyní budu podstupovat fyzioterapii každý den, protože chci být na start sezóny připravený."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist