Capirossi opět na pódiu MotoGP

Italský jezdec Loris Capirossi se konečně od GP Turecka propracoval až na umístění, které mu po závodě MotoGP dovolilo vystoupit na cílové pódium.

Capirossi opět na pódiu MotoGP
V horkém odpoledni dokázal získat pro továrnu Ducati pódiové umístění v závodě MotoGP italský jezdec Loris Capirossi, který po výborném výkonu dokončil Grand Prix Německa na druhém místě. Capirossi si vybral odlišnou pneumatiku, než kterou použil jeho týmový kolega Casey Stoner. Tato volba se také ukázala jako správná cesta, když vedle dobré pneumatiky vidí Loris Capirossi za získáním tohoto úspěchu také dobrou rychlost jeho stroje s novým motorem.
„Trvalo to dlouho, ale jsem zpátky!“ říkal po závodě MotoGP na okruhu Sachsenring italský jezdec Loris Capirossi. „Můj tým zde pracoval opravdu tvrdě, aby nalezl správné řešení pro závod. Změnili jsme těžiště, větší váhu jsme dali na předek motocyklu, což mi dalo více důvěry při vjezdech do zatáček. První část sezóny byla těžká, ale doufám, že jsme nyní nalezli cesty jak jezdit ve zbytku sezóny rychle. Moje díky patří chlapcům z Bridgestone, protože jsme tvrdě pracovali na nalezení správné pneumatiky pro závod. Rozhodli jsme se použít jinou zadní pneumatiku než většina jezdců Bridgestone. Na začátku závodu jsem nejezdil příliš tvrdě, moje taktika byla uchovat dobrou pneumatiku. Držel jsem se za Marcem na čtvrté pozici. Později jsem byl schopen pokračovat v mém rytmu a postupovat kupředu. Věděl jsem, že se ke mě v posledních kolech přiblížil Nicky, ale kontroloval jsem si svůj náskok tak, aby mi stačil až do cíle.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist