Campinoti: Základem úspěchu je stabilia

Majitel týmu Pramac Paolo Campinoti doufá, že Mika Kallio pojede v roce 2010 pravidelně v Top ten a Aleix Espargaro vyhraje soutěž o nováčka roku.

Campinoti: Základem úspěchu je stabilia
Po názorech týmového manažéra Suzuki Paula Denninga a Fausta Gresiniho - majitele satelitního týmu Hondy, se k uplynulé sezóně MotoGP 2009 a i k té budoucí 2010 vyjadřuje majitel stáje Pramac-Ducati, Paolo Campinoti. Ten prožil se svým týmem jistě rozpoluplné pocity. Zatímco Fin  Mika Kallio získal ziskem 71 bodů titul "Rookie of the Year", tak jeho týmový kolega a bývalý testovací jezdec Ducati Niccolò Canepa nasbíral s Ducati GP9 jen hubených 38 bodíků a dojel za celou sezónu pouze dvakrát v Top ten. Naproti tomu Kallio skončil 1x 7., 3x 8., 3x 9. a 2x 10. = tedy celkem 9x v Top ten.


Není tedy ani moc divu, že v roce 2010 nahradí Canepu, který odchází do kubatury Moto2 a týmu Scot, Španěl Aleix Espargaro. Tento Španěl už pro tým Pramac Ducati jel v roce 2009 čtyři závody Grand Prix buď jako náhradník za Kallia (finský jezdec při absenci Caseyho Stonera "hostoval" v továrním týmu Ducati) a za Canepu (zranění po pádu na Phillip Islandu) na motocyklu stáje Pramac-Ducati.


"Rok 2009 byl pro nás takový studijní rok. Cílem bylo, přinést do týmu stabilitu a to se nám koncem sezóny také podařilo. V roce 2010 pojedeme se stejnými dvěma jezdci a budeme pracovat se stejnými mechaniky v garáži. Tak snad zůstaneme ušetřeni některých hektických okamžiků", říká Campinoti.  

"Jedním z našich cílů v roce 2010 bude získat opět titul "Rookies of the Year", tentokráte s Aleixem Espargarem. Ale bude to hodně těžké, vždyť jeho soupeři budou tak silní jezdci, jako jsou Aoyama, Barbera, Simoncelli, Bautista a Spies. Jsem ale přesvědčen, že Aleix je schopen velikého zlepšení, neboť už má k dobru několik závodů z letošního roku", důvěřuje svému jezdci týmový majitel Pramac - Ducati. 

A co očekává Campinoti od Miky Kallia?: "Po pádu v Assenu ztratil Mika trochu sebedůvěry. Nyní ale je vše zapomenuto a já si myslím, že je schopen závodit s Top jezdci. Proč také né? Vždyť s Lorenzem a jinými závodil na stejné úrovni ve dvěstěpadesátkách, proč by to nebylo možné v roce 2010 v MotoGP?"

 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist