Camier v IDM na Hockenheimringu

Britský závodník Leon Camier by si určitě zasloužil cenu pro univerzálního jezdce číslo jedna, protože jeho letošní sezona je vskutku pestrá a zajímavá na účast v různých šampionátech, kde závodil nebo má závodit na motocyklech různých výrobců. Po misi ve WSBK a MotoGP teď na Brita čeká německý seriál IDM.

Camier v IDM na Hockenheimringu
Tento víkend je na Hockenheimringu závěrečný podnik mezinárodního mistrovství Německa silničních motocyklů IDM a právě tam má v kategorii Superbike závodit Leon Camier s motocyklem BMW HP4 v barvách týmu Wilber-BMW Racing. Šéf týmu Benny Wilbers na Britovu adresu uvedl, že je velmi hrdý na to, že se jim vůbec poprvé podařilo dostat na start třídy IDM Superbike jezdce z MotoGP.
Přitom to letos pro Leona Camiera nevypadlo nejlépe. Ukončil spolupráci s Crescent Suzuki WSBK, kde měl mít slovo, že bude dál pokračovat, ale to nakonec nevyšlo a nevyšla ani jeho účast v mistrovství světa prototypů s týmem Ioda Racing, který na dvě motorky neměl peníze a ta druhá ART byla samozřejmě ta Camierova.
K obratu došlo po zranění Sylvaina Barriera v superbikové kubatuře WSBK. Leon Camier jel za Francouze v sedle BMW až do závodu v Malajsii. Pak to vypadalo na dlouhou dovolenou, ale v Portugalsku havaroval Claudio Corti a Camier nastoupil na start v Laguně Seca s MV Agustou s níž srovnal své letošní maximum v podobě desátého místa. Po této zkušenosti už následovala cesta do MotoGP.
Leon Camier je od závodu v Indianapolis náhradním jezdcem za Američana Nicky Haydena, který před letní přestávkou absolvoval náročnou operaci zápěstí. Hayden postupně odřekl účast v závodech v Brně, Silverstonu a Misanu. Nyní je bodem návratu Aragonie, ale ani to není zatím stoprocentně jisté, takže pokud Hayden nebude fit, Leon Camier tak u Aspara absolvuje svoji pátou Grand Prix.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist