Camel Yamaha k prvnímu závodu MotoGP 2006

Tovární tým Camel Yamaha se připravuje na zahájení letošní sezóny MotoGP, ve které by rád potvrdil svou loňskou suverenitu.

Camel Yamaha k prvnímu závodu MotoGP 2006
Již k páté obhajobě v řadě se vydá na jih Španělska italský jezdec Valentino Rossi. Na andalusijském okruhu Jerez de la Frontera startuje tento víkend další ročník silničního mistrovství motocyklů ve svém světovém podání. Od roku 1987 je španělská Grand Prix situovaná do tohoto překrásného místa, kde dokázal Valentino Rossi již šestkrát zvítězit a pokud by se mu to podařilo i tentokrát, stal by se s pěti vítězstvími v nejprestižnější třídě nejúspěšnějším jezdcem na tomto okruhu.
"Tento rok změnili moji hlavní soupeři svůj průměrný věk, jsou mladší, a tak budu muset zjistit jejich sílu a hledat jejich slabé stránky," říká Rossi, který v posledních pěti letech vždy zvítězil v úvodním závodě sezóny, která pro něj končila ziskem mistrovského titulu. "Sledoval jsem Dani Pedrosu již od doby, kdy jezdil ve třídě 125 ccm a vždy jsem jim byl ohromen. Očekávám od něj, že od prvního závodu bude silný. Kromě něho je zde mnoho dalších dobrých jezdců, továren i týmů, které pojedou během sezóny velmi rychle. Doufám, že nabídneme fanouškům několik opravdu dobrých bitev. Nyní potřebuji nalézt ještě lepší přilnavost v době, kdy je pneumatika na boku. V testech jsem několikrát ztrácel rychlost v zatáčkách, v místech, kde jsem měl obvykle s Yamahou výhodu. V každém případě inženýři Yamahy získali mnoho dat a vědí co udělat pro zlepšení. Věřím jim i Jeremy Burgessovi a Michelinu. Vím, že pokud budu moci použít motocykl na sto procent jako v Barceloně, bude to nejlepší motocykl na startovním roštu. Miluji závody ve Španělsku, mám tam mnoho fanoušků, vždy se proto těším na Jerez."
Druhý jezdec továrního týmu Camel Yamaha startoval na okruhu Jerez poprvé až v roce 2003. Colin Edwards dokončil před dvěma roky závod třídy MotoGP na sedmém místě, což je jeho nejlepší výsledek na této náročné dráze. Edwards vstupuje do své druhé sezóny s Yamahou, je to pro něj poprvé, co v MotoGP nezměnil během zimní přestávky stroj a tým. Testovací program zimní přípravy naznačil, že by v roce 2006 mohl dvojnásobný mistr světa třídy superbike patřit mezi absolutní špičku, která bude pravidelně obsazovat pódiové umístění.
"Bylo to několik velmi intenzivních měsíců testování a já jsem opravdu šťastný, že jsme se dostali až k prvnímu závodu, teď teprve začne pořádná zábava," říká před startem sezóny Colin Edwards. "Vynikající výsledek v Barceloně byl pro mne velkou podporou, prověřili jsme tak práci všech lidí v našem týmu. Musíme se od toho výsledku odrazit k dalšímu zlepšení. Každý ví, že jsme se v Jerezu trochu zhoršili, ale bylo to poprvé, kdy jsem jezdil na nové M1, což je vynikající motocykl. Je ve všech směrech lepší než starý stroj a tak věřím, že v závodě půjde vše dobře. V Jerezu je vynikající závod, je to fantastické místo na zahájení sezóny. Tamní atmosféra je vždy něco zvláštního. Pokud budu mluvit o sezóně jako celku, již jsem jednou říkal, že jsem připravený vyhrávat závody a za tím si stojím. Samozřejmě musím při tom porazit svého kolegu a to bude na celé věci nejtěžší. Toto je poprvé v MotoGP, kdy zahajuji sezónu na stejném motocyklu a ve stejném týmu. Opravdu se proto těším na novou sezónu."
Tovární tým japonské Yamahy během zimních měsíců prožil nejen intenzivní testování, ale zaznamenal i důležitou změnu na pozici svého generálního sponzora. Po ukončení spolupráce s koncernem Altadis a její divizí Gauloises, přišel další tabákový gigant. Smlouva s Camelem vnesla na kapoty továrních strojů žlutou barvu, která bude zcela jistě velmi dráždit všechny jezdci silné konkurence.
"Náš zimní program probíhal docela dobře, a to i přestože jsme při posledním testu stáli před několika problémy," připouští šéf týmu Camel Yamaha pan Davide Brivio. "Nebyli jsme tam schopni využít motocykl ve svém plném potenciálu, ale byl to pouze test, při kterém jsme nashromáždily hodně dat, jenž budou využité k odstranění příčin všech problémů. Máme několik indicií a tak doufám, že v pátek ráno bude vše v pořádku.V každém případě si jsme vědomi toho, že to je pouze první závod ze sedmnácti."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist