Camel Yamaha chce odčinit ztrátu z Jerezu

Tovární tým Camel Yamaha se chystá v Kataru odčinit bodovou ztrátu, kterou jezdci týmu nabrali nevýrazným výsledkem v zahajovacím závodě této sezóny.

Camel Yamaha chce odčinit ztrátu z Jerezu
S cílem dohnat bodovou ztrátu z prvního závodu a získat zpět ztracené sebevědomí ze zklamání z výsledku v Jerezu, odcestoval tovární tým Camel Yamaha k dalšímu závodu MotoGP, který se jede již tuto sobotu v dalekém Qataru. Závod na okruhu Losail Internationale Circuit je ideálním místem, kde by se měli Valentino Rossi a Colin Edwards vrátit na čelní pozice výsledkových listin, vždyť právě na tomto okruhu patřili při předsezónních testech k nejrychlejším. K návratu na čelní pozice devatenáctičlenného jezdeckého pole MotoGP, by měly pomoci i výsledky z testu po Grand Prix Španělska, které pomohly v odstranění vibračních problémů, jenž stroje Yamaha YZR M1 provázely během zahajovacího podniku této sezóny. Na perský okruh mají oba jezdci továrny Yamaha dobré vzpomínky, zatímco při prvním závodě MotoGP dojel Colin Edwards na druhém místě, Valentino Rossi zde vloni po obrovské bitvě s Marco Melandrim dokonce zvítězil.
#5 Colin Edwards
Abych řekl pravdu, nemohl jsem se dočkat v Jerezu pondělního večera a tím i mého odjezdu z toho místa, které se stalo mou noční můrou. Nic nepracovalo správně a já s tím nemohl nic dělat. Nyní je čas na obrat. Věřím tomuto motocyklu i tomuto týmu, věřím, že v Kataru můžeme uspět. Losail je velmi kluzký okruh, kde musíte držet správnou stopu. Přilnavost se sice již zlepšila, ale stejně musíte jezdit opatrně a být obezřetný při předjíždění, kdy se dostáváte do části dráhy s nafoukaným pískem. Na to, že je to okruh uprostřed pouště, to je ovšem velmi pěkný okruh.
#46 Valentino Rossi
Po nedobrém startu sezóny se těším na Katar, kde bych mohl zapomenout na špatné vzpomínky. Při předsezónních testech zde můj motocykl pracoval opravdu dobře a proto doufám, že i tentokrát to bude stejné. Je sice pravda, že i tam se motocykl trochu chvěl, bylo to však pouze v několika místech, ale především se to dalo ovládat. Každopádně byl můj motocykl v Kataru rychlý od prvního dne a to mi dává důvěru. Minulý rok bylo pro mne zdejší vítězství patrně nejvzrušivějším závodem celé sezóny. Celý závod jsem jel na maximum a prožil jsem ohromnou bitvu s Marco Melandrim. Doufám, že i letos to bude další dobrý závod a samozřejmě doufám, že i letos budu moci vyhrát. Katar bude velmi tvrdým závodem kvůli teplu, ale je to výborný okruh a já se tam těším.
Davide Brivio – šéf týmu Camel Yamaha
Test v pondělí po závodu v Jerezu byl užitečný, podařilo se nám nepatrně zlepšit nastavení a získat informace užitečné pro tréninky v Kataru. Odjíždíme tam se dvěma možnostmi. Jednou je využití základního nastavení, které jsme získaly při předsezónních testech. I když tam naše konkurence netestovala, bude zajímavé srovnávat náš výkon s výkonem naší konkurence. Druhou možností je vyzkoušet nastavení, které jsme našli v Jerezu při řešení problému s přilnavostí. Vím, že to bude pro tým další těžký víkend, ale morálka uvnitř týmu je výborná. Samozřejmě, že ztratit při prvním závodě tolik bodů je špatné, ale necítíme se smutně, jsme zaměřeni na naší práci. Držíme naše hlavy dole a pracujeme na hledání řešení, které nám pomůže odstranit naše problémy a tím nás vrátí na vrchol.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist