Budeme mít dobrou motorku, říká Borsoi

Španělská stáj královské kubatury Power Electronics Aspar bude v nadcházejícím ročníku motocyklového šampionátu pokračovat s italským výrobcem Aprilia, jenž pro rok 2014 připraví kompletně přepracovaný technický komplet svého litrového motocyklu.

Budeme mít dobrou motorku, říká Borsoi
Tým Jorge Martineze zvažoval možnosti nákupu produkčních motocyklů Hondy, ale nakonec se rozhodli prodloužit spolupráci s italskou značkou Aprilia. Současný stroj Aprilia Racing Technology je s Aleixem Espargarem na špici tabulky kategorie CRT a pravidelně se v kvalifikacích a závodech umisťuje na pozicích pro nejlepšího jezdce CRT.

V rozhovoru pro motogp.com vysvětlil manažer týmu Gino Borsoi proč nakonec padlo rozhodnutí u Aprilie zůstat, když řekl: „Měli jsme od Aprilie dobré zprávy, když se více méně rozhodli kompletně přestavět motocykl. Od příští sezony dostaneme úplně nový technický komplet – nový rám, novou aerodynamiku a nový motor. Jsme rádi a myslím, že pro nadcházející sezonu budeme mít opravdu dobrou motorku. Aprilie zatím zvažuje, zda pojede s oficiální ECU od Dorny, ale to bychom měli vědět už za pár týdnů.“
Co se týče pohonné jednotky italského motocyklu Aprilia chystá motor s pneumaticky ovládanými ventily a zároveň pracuje na konceptu bezztrátové převodovky, což ale není jisté, zda bude k dispozici už od začátku sezony 2014. „To právě teď nevíme, začali nad tím uvažovat. Mají projekt bezztrátové převodovky a možná ji v budoucnu dostaneme.“

Nyní je Power Electronics Aspar týmem jezdecké dvojice Aleixe Espargara a Randy De Punieta. Nicméně pro sezonu 2014 dojde v tomto složení ke změnám, protože ve hře jsou jména superbikových jezdců Aprilie Sylvaina Guintoliho, Eugene Lavertyho nebo současného jezdce Ducati Nicky Haydena. „V této chvíli jednáme s několika jezdci. Máme nějakou představu a věřím, že v průběhu tohoto víkendu nebo víkendu v Misanu budeme znát jména našich budoucích jezdců,“ dodal Gino Borsoi.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist