Bude „Máj...., tak hlavně neztrácet hlavu

Ve druhé kvalifikaci Kuba Smrž svou pozici na startovním roštu neuhájil a tak vyrazí do zítřejšího závodu až z 19. místa.

Bude „Máj...., tak hlavně neztrácet hlavu
Občas nějaký ten májový deštíček a do toho rychle jedoucí motorky. To byl obrázek druhého kvalifikačního dne před zítřejším závodem MotoGP v Číně. Druhý ranní seznamovací trénink s nástrahami čínského okruhu proběhl za sucha a navíc s pozitivním výhledem do kvalifikace. Kuba Smrž byl se set upem své Hondy nesoucí logo generálního partnera firmy Akuna, více než spokojený a 15. příčka je toho důkazem. Jihočech se těšil na odpolední kvalifikaci ovšem záměr uhájení či vylepšení startovní pozice byl zmařen. A to nejen trochu aprílovými žerty s počasím, ale i drobnou odchylkou v nastavení podvozku.
Jakub Smrž:
„Dnes ráno byla trať suchá kromě několika míst a soustředili jsme se hlavně na nastavení podvozku. Ke konci tréninku jsem pak dokázal zrychlit a s 15. místem jsem byl spokojen. Na kvalifikaci jsme ještě udělali nějaké změny na pérování a převodovce. Ze začátku vypadala kvalifikace docela dobře, ale jak jsem postupně zrychloval, začal jsem mít opět problémy s pérováním, což jsme se snažili vylepšit, ale stejně nejsem spokojen. Ke konci navíc začalo lehce pršet a nebylo vidět zda je trať suchá nebo mokrá. Nedokázal jsem jet úplně naplno. Na zítra použijeme nastavení z dnešního rána, které bylo zatím nejlepší, jen ho lehce ještě poupravíme. Z 19. místa na startu si však hlavu nedělám, protože se bude rozhodovat až v první zatáčce, kde se pokusím na tom co nejvíce vydělat.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist