Brno je předběžně zapsáno v kalendáři MotoGP

Grand Prix České republiky splnila základní podmínku pro to, aby se mohla konat v roce 2012 – je zapsána v provizorním kalendáři šampionátu na příští sezonu. Oproti letošku a předchozím rokům se Grand Prix České republiky zřejmě uskuteční o týden později, tedy od 24. do 26. srpna. Definitivně se o konání Grand Prix České republiky na Masarykově okruhu rozhodne přibližně za měsíc.

Brno je předběžně zapsáno v kalendáři MotoGP
„Kalendář je prozatím provizorní. To, že jsme v něm zapsáni, je první nutnou podmínkou, abychom mohli Mistrovství světa silničních motocyklů hostit. Neznamená to definitivní potvrzení,“ vysvětluje výkonná ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová.

Konečné rozhodnutí bude záležet na hospodářském výsledku letošní Grand Prix.

Předpokládáme, že bychom měli mít konečná čísla během měsíce. Stále jsme nuceni
zvažovat, zda dokážeme konání Grand Prix v příštím roce finančně zabezpečit,“
konstatovala Ulmanová.

Definitivní rozhodnutí bude závislé i na dojednané podpoře z veřejných zdrojů. Automotodrom Brno v letošním roce získal podporu ze strany ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ve výši 20 milionů korun. Deseti miliony se ekonomicky na Grand Prix podílelo Statutární město Brno a osmi miliony Jihomoravský kraj. Ten v příštím roce počítá s navýšením příspěvku o dva miliony korun. „S politiky dál jednáme. Stále platí, že výše zalistovacího poplatku se pohybuje mezi šedesáti a sedmdesáti miliony korun v závislosti na kurzu. Potvrzení výše příspěvků pro příští rok je další klíčovou podmínkou, abychom mohli definitivně rozhodnout, že se Grand Prix České republiky uskuteční,“ dodala Ulmanová.
Podle provizorního kalendáře se Grand Prix České republiky bude konat o týden později než v letošním roce. Masarykův okruh si „vyměnil“ místo v kalendáři se závodem v americkém Indianapolis. „Bylo to na naši žádost, Mezinárodní motocyklová federace FIM nám vyšla vstříc. Věříme, že přesun závodu blíž konci prázdnin bude pro mnoho fanoušků komfortnější,“ vysvětlila Ulmanová.

Automotodrom Brno nyní dojednává kontrakty i s promotéry dalších šampionátů, které by se na Masarykově okruhu mohly jet v sezoně 2012. „V tuto chvíli můžeme říci, že se v Brně bude konat šampionát Superbike a že z finančních důvodů vypustíme Mistrovství světa silničních vozů WTCC. S několika dalšími promotéry vyjednáváme a věříme, že fanouškům nabídneme atraktivní sezonu,“ nastínila Ulmanová.

Definitivní podoba kalendáře Automotodrom Brno bude známa na přelomu října a listopadu.
Pokračovat budou všechny úspěšné projekty pro veřejnost – motoškola, jízdy veřejnosti a in-line bruslení. Vyjednávání běží i s pořadateli cyklistických závodů.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist