Brivio: Úplně nová situace

15 let byl Rossi zvyklý přijet ve čtvrtek do paddocku s přesvědčením, že může vždy nedělní závod vyhrát. Nyní pro něho nastala úplně nová situace, letos ještě nevyhrál, poprvé od svého vstupu do MS v roce 1996. A na svém kontě má jen jedno, doslova "darované", podiové umístění.

Brivio: Úplně nová situace
Není to rozhodně jednoduchá situace, ve které se Rossi u Ducati nachází, to je snad každému zřejmé. To je jasné nejen jeho fanouškům, nýbrž především jeho kompletnímu nejbližšímu okolí. Rossiho dlouholetý týmový manažer Davide Brivio se ovšem snaží jak devítinásobného mistra světa, tak italskou továrnu chránit: "Ducati a Valentino myslí dopředu. Nehoní nyni výsledky od jednoho závodu k druhému, nýbrž jejich cílem je vyvinout motocykl a sbírat důležitá data - vše směrem 2012", je přesvědčen Brivio.
"Cílem není skončit jako pátý místo šestého místa, to tedy není po té celé dlouhé době rozhodně důležité", říká dále Brivio a doplňuje: "Musí sledovat časy na jednotlivá kola, musí analyzovat problémy s gripem, které nastaly a to vše proto, aby se vyvarovali těchto problémů v budoucnosti".

V Aragonu spadl Rossi v kvalifikaci pro Ducati typickým způsobem, tedy přes přední kolo, které se mu prostě klasicky "zamklo".
Do konce letošní sezóny zbývají už pouze čtyři závody, ale doposud nevyhrál Rossi ani jeden závod. A pouze jednou stál na podiovém umístění. Rok bez vítězství, to se mu od jeho vstupu do Grand Prix v sezóně 1996 ještě nestalo: "15 let přijel Valentino ve čtvrtek do paddocku a byl přesvědčen o tom, že je schopen vyhrát každý závod", říká Brivio a dodává: "Nyní to ale není jeho případ. Je to pro něho úplně neuvěřitelná situace, ve které se doposud nikdy neocitl. Když jseš závodníkem, který ještě nikdy nevyhrál, tak je to jednodušší. Ale Rossi i v těch nejsvízelnějším sezónách dokázal vždy aspoň jeden závod ročně vyhrát".
Brivio je skálopevně přesvědčen o tom, že i Rossi je pouze člověk: "On dokáže ze sebe dostat úplně všechno, ale není to robot. Je to muž, který nyní prožívá hodně těžké časy. Jistě my si musíme uvědomit, že má nyní před sebou daleko tvrdší výzvy, než tomu bylo v minulosti. Je zde mnoho variabilit a také mnoho pochybností. Prostě se nemůže zaměřit pouze na setup a koncentrovat se na data, tak jako v minulosti. Pokud děláš krok za krokem směrem dopředu, tak je cesta jasná. Rossi pracuje obrovsky mentálně a dělá to neuvěřitelně důkladně. Žádný jiný z jezdců by si nyní "neobul" jeho boty".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 5x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist