Bridgestone představil barevné značení pneumatik 2015

Pro sezonu 2015 upravil japonský Bridgestone úspěšný systém barevného značení hladkých pneumatik s nímž přišel právě před rokem. K revizi barevného značení dochází na základě dostupnosti většího počtu možností hladkých pneumatik, které pro tuto sezonu Bridgestone bude týmům královské kubatury nabízet.

Bridgestone představil barevné značení pneumatik 2015
Loni Bridgestone představil systém barevného značení u čtyř druhů hladkých pneumatik třídy MotoGP, což zůstává beze změny. Pro rok 2015 přidali k tomuto seznamu další dvě barvy směsi hladkých pneumatik. Od závodu v Argentině to bude extra-tvrdá zadní hladká pneumatika, která bude označena žlutě. Dále je to přední asymetrická pneumatika, která bude v daném podniku dostupná v jedné verzi a bude označena světlemodrým proužkem, aby ji šlo identifikovat mezi symetrickým předním obutím.
Barevné značení pneumatik Bridgestone pro rok 2015:

extra-měkká – zelená
měkká – bílá
střední – černá
tvrdá – červená

extra-tvrdá (pouze zadní) – žlutá (nově v 2015)
asymetrická přední hladká – světlemodrá (nově v 2015)

Co se týče pneumatik do mokra, budou stejně jak loni v každém podniku k dispozici dvě dostupné varianty – tvrdší varianta (černá), měkčí varianta (bílá).

„Barevné značení pneumatik, které jsme realizovali loni, bylo navrženo proto, aby usnadnilo fanouškům rozpoznat dostupné směsi pro daný závodní víkend a právě na jejich základě a na základě odezvy médií jsme se tento systém rozhodli pro letošní ročník zlepšit,“ prozradil důvody změn Hiroshi Yamada z vývojové divize Bridgestone Motorsport.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist