Bratři Márquezové slavili tituly v rodném městě

Sourozenci Marc a Alex Márquezové v letošním ročníku zaznamenali nevídaný úspěch, když jednadvacetiletý Marc vyhrál svůj druhý titul třídy MotoGP a osmnáctiletý Alex získal svůj vůbec první titul mistra světa v kategorii Moto3, což je v historii šampionátu zcela ojedinělý výkon. V sobotu dorazili do španělské Cervery, kde oba bydlí, a kde to také s fanoušky pořádně oslavili.

Bratři Márquezové slavili tituly v rodném městě
Po povinnostech spojených s účastí obou Španělů v motocyklovém šampionátu, kde měli po skončení sezony ve Valencii ještě na programu třídenní testování, došlo konečně na návrat domů, kde už na ně čekaly tisíce jejich příznivců. Přivítání je již tradicí, protože podobně už obyvatelé Cervery vítali Marca Márqueze po jeho zisku titulu v roce 2010 (125ccm), 2012 (Moto2) a loni v MotoGP.
V posledních pěti letech tak Cervera zažila díky Márquezům v ulicích města skvělou párty. Tentokrát byl rozdíl v tom, že neslavili titul pouze s Marcem Márquezem, ale také s jeho bratrem Alexem. Mimo obou jezdců byli přítomni také někteří členové jejich týmů a jízdou ulicemi města chtěli naposledy vyslovit všem fanoušků poděkování za podporu, které se jim po celou sezonu dostalo.
„Byl to krásný a skutečně mimořádný den,“ poznamenal zjevně dojatý Marc Márquez. „Navíc nám letos přálo počasí a třebaže bylo celkem chladno, aspoň nepršelo jako loni. Bylo velmi dojemné vidět všechny obyvatele města, důvěrně známé tváře a všechny, kteří sem přijeli, aby společně se mnou a mým bratrem oslavili tituly.“

Alex Márquez oslavu titulu zažil poprvé. „Byl to neuvěřitelný den se všemi lidmi z Cervery a také všemi ostatními, kteří sem přijeli. Chtěli jsme, aby fanoušci cítili, že je tento titul také jejich, protože bez jejich podpory by něco takového nebylo možné. Loni jsme tu slavili a slíbili, že se vrátíme s dvěma tituly. V tom jsme byli nakonec úspěšní. Byl to dlouhý a náročný rok, ale nyní už nadešel čas si odpočinout.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist