Bradl prodloužil s Hondou do konce roku 2014

Velké vyznamenání pro Stefana Bradla: Poprvé podepsal smlouvu přímo s HRC a pojede tak i v roce 2014 s tovární podporou Hondy.

Bradl prodloužil s Hondou do konce roku 2014
Několik týdnů už probíhala jednání mezi Honda Racing Corporation a Stefanem Bradlem o prodloužení jeho smlouvy, byla dokonce řeč o roku 2015. Na příští sezonu má totiž německý jezdec smlouvu s týmem LCR-Honda manažera Lucia Cecchinella.

"Byli jsme s Rookie-sezonou od Stefana velmi spokojeni a proto jsme ho chtěli svázat s Hondou na delší časové období", řekl včera odpoledne viceprezident HRC Shuhei Nakamoto po okamžiku, kdy byla podepsána smlouva na rok 2014 a to přímo mezi HRC a Stefanem Bradlem. "Stefan zajel letos ve své Rookie-sezoně lepší výsledky, než jsme očekávali. Jeho jezdecké umění, jeho motivace a připravenost riskovat, nás opravdu nadchly", dodal Nakamoto.
Také na Stefanu Bradlovi bylo vidět, že se mu po podepsání smlouvy ulevilo: "HRC se o mě v tomto roce opravdu skvěle starala. Od prvních testů v Sepangu jsem měl k dispozici ten nejlepší materiál a dokonce jsem už v září směl testovat nové díly na rok 2013. V našem boxu byli permanentně inženýři do HRC. A nyní zde ve Valencii máme k dispozici na testování některé komponenty na příští rok. Ovšem déšť nám udělal čáru přes rozpočet. Nyní mohu dva roky v klidu pracovat na tom, abych zlepšil své výkony a ne za 6 měsíců zase přemýšlet, co bude dál a začít jednat s jiným týmem.", byl hodně spokojený osmý jezdec mistrovství světa královské kubatury.

Bradl dobře ví, že tovární tým Repsol-Honda má na roky 2013 a 2014 už danou sestavu s piloty  Dani Pedrosou a Marcem Márquezem: "Ale udělám vše proto, abych si na rok 2015 zabezpečil místo v továrním týmu", dodal závěrem 22-letý pilot z Bavorska.
Spokojený byl i majitel týmu LCR Lucio Cecchinello: "Poprvé jsem s týmem MotoGP-Honda závodil v roce 2006, tehdy u nás nováček Casey Stoner získával své první zkušenosti v MotoGP. Ale za celých dlouhých 7 let jsme ještě nikdy tak úzce nespolupracovali s HRC, jako tomu bylo letos se Stefanem. HRC mu opravdu hodně důvěřuje. Stefan ukončil sezonu 2012 jako osmý, tedy stejně jako Stoner u nás v roce 2006. Jsme hodně rádi, že budeme spolupracovat se Stefanem další dva roky. To nám dává jistotu dlouhodobého plánování a dovoluje nám jednat na delší časové období se sponzory. Chceme i nadále prodávat v roce 2013 sponzorské plochy na jednotlivé závody Grand Prix a na různé sponzory. Ti jsou se Stefanem nejen jako se závodníkem, ale i jako člověkem opravdu nadšeni. Stefan vychází i s fanoušky velmi dobře. Jsem si proto jist, že se nám nyní na rok 2014 podaří najít jednoho hlavního sponzora. Rozhodně se o to pokusíme".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist