Bradl bude testovat Hondu LCR

Oficiální zpráva HRC hovoří o tom, že mistr světa Moto2 Němec Stefan Bradl dostane za zisk titulu mistra světa možnost, testovat po oba dva dny na okruhu Ricarda Torma ve Valencii letošní motocykl Honda RC212V.

Bradl bude testovat Hondu LCR
Původně měl jeden motocykl od HRC testovat španělský jezdec Marc Marquez, ovšem kvůli jeho zranění to není možné. Mistr světa kubatury Moto2 Stefan Bradl dlouho dobu během sezóny uvažoval o vstupu do MotoGP na příští sezónu, kvůli chybějícím financím se ale on a jeho tým Viessmann rozhodli zůstat v kubatuře Moto2 i na příští sezónu.
Jako odměnu za skvělou sezónu a zisk titulu mistra světa pozval HRC německého jezdce k dvoudennímu testování. K dispozici bude mít Bradl letošní motocykl Honda RC212V o objemu 800 ccm se kterým jezdil celý šampionát Španěl Toni Elias.
Ačkoliv se stále spekuluje o angažmá španělského jezdce Alvara Bautisty v některém satelitním týmu Hondy a to dokonce s továrním motocyklem, tak včerejší nešťastník - který ale opravdu řetězovou havárii vlastně nezavinil (jízdní směr mu totiž zkřížil až z 8. místa startující Andrea Dovizioso) - bude zítra a ve středu testovat motocykl Suzuki o objemu 800 ccm.

Naopak k už výše zmiňovanému testu Stefana Bradla se dostaly na veřejnost další podrobnosti. V neděli se totiž v paddocku MotoGP ve Valencii konalo setkání mezi Stefanem Bradlem a Liviem  Suppem - marketingový ředitel Hondy - a z toho vychází i následující zpráva: Přes hodně napnutý rozpočet by se mohl letošní mistr světa Moto2 přece jen objevit v příštím roce v kubatuře MotoGP, což ostatně je i účelem a prioritním cílem kubatury Moto2.

Kombinace vychází z Bradlových 2,5 milionů sponzorských Euro a s penězmi, které má k dispozici Lucio Cecchinello. Tým LCR dnes potvrdil, že Bradl bude v úterý a ve středu testovat s jejich motocyklem. Zároveň ale bylo zdůrazněno, že rozhodnutí, kdo za tento tým pojede v příštím roce, bude oznámeno teprve v následujících dnech.

"Během několika dnů rozhodneme společně s našimi sponzory a s Hondou, kterého jezdce nasadíme v roce 2012", řekl Cecchinello a pokračoval: "Mezitím jsem vyhověli přání HRC, aby náš tým umožnil s motocyklem RC212V novému mistru světa Moto2 Stefanu Bradlovi vyzkoušet motocykl kubatury MotoGP".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist