BMW-Award: Lorenzo vede před Rossim

Při sezonním finále ve Valencii předá automobilka BMW, stejně jako v minulých létech, model "M", nejrychlejšímu jezdci v soutěži "MotoGP-Qualifyer".

BMW-Award: Lorenzo vede před Rossim
Od roku 2003 se v rámci mistrovství světa MotoGP jezdí soutěž pod názvem BMW-Award. Vítězem je ten jezdec, který po skončení celé sezóny absolvuje nejlépe - tehdy ještě časově - všechny kvalifikace a ten také obdrží nový sportovní vůz od automobilky BMW. 

V prvních dvou letech této soutěže - 2003 a 2004 - vyhrál Valentino Rossi, v roce 2003 před Maxem Biaggim a o rok později před Sete Gibernauem. Ovšem "Mr. Holywood" potom otočil kormidlem této soutěže a vyhrál ji v roce 2005. 

Ve svém mistrovském roce pak vyhrál tuto soutěž Nicky Hayden, ten distancoval svého krajana Colina Edwardse rozdílem 7 sekund. 
No a potom přišla dvouletá nadvláda Caseyho Stonera, v roce 2007 vyhrál tedy mladý australský "klokan" nejen tuto soutěž, ale i mistrovství světa. 


Ačkoliv v 2008 byla tato soutěž v zásadě velmi pozměněna a už se nesečítaly časy, nýbrž se kvalifikace bodovaly stejně jako pořadí v závodě, v zásadě se nic nezměnilo. Vítězem se stal opět tovární jezdec Ducati casey Stoner, který vyhrál vloni celkem 9x kvalifikaci královské kubatury a stál tak 9x na Pole position.


Hattrick se ovšem Stonerovi letos těžko podaří, v současné době ztrácí na vedoucího Lorenza už 33 bodů, na druhého Rossiho pak bodů 28. O vítězi se tedy rozhodne mezi dvojicí na snímku, tedy mezi továrními jezdci stáje Fiat Yamaha, Jorge Lorenzem a Valentinem Rossim.

Španělský jezdec překvapil už vloni, kdy jako absolutní nováček získal celkem čtyři Pole-Position.

A letos se mu to podařilo na okruzích Jerez, Mugello, Barcelona a Laguna Seca zatímco jeho největší soupeř Rossi, který na něho ztrácí pouhých 5 bodům získal PP na těchto tratích: Motegi, Assen, Sachsenring a Donington. Ovšem 30-ti letý mistr světa získal také celkem 3x "jen" druhou řadu, zatímco Lorenzo se kvalifikoval vždy do řady první.

Stav BMW-M-Award:


1. Jorge Lorenzo (SPA) 204 bodů 
2. Valentino Rossi (ITA) 199
3. Casey Stoner (AUS) 171
4. Dani Pedrosa (SPA) 129
5. Colin Edwards (USA) 99
6. Andrea Dovizioso (ITA) 98
7. Loris Capirossi (ITA) 85
8. Randy de Puniet (FRA) 70
9. Chris Vermeulen (AUS) 68
10. Toni Elias (SPA) 60
11. Marco Melandri (ITA) 45
12. James Toseland (GB) 41
13. Alex De Angelis (RSM) 39
14. Nicky Hayden (USA) 35
15. Mika Kallio (FIN) 29
16. Yuki Takahashi (JPN) 13
17. Sete Gibernau (SPA) 11
18. Niccolo Canepa (ITA) 4

Apropos: Téma Lorenzo a jeho přestup k Hondě, respektive zůstání u Yamahy

Jorge Lorenzo dobře ví, že současná gáže osminásobného mistra světa Rossiho u Yamahy činí 15 milionů Euro. 


A tak říká celkem jasně: "Mám větší cenu na trhu, než mi Yamaha nabízí (3,5 milionů, zatímco Honda by ráda zaplatila milionů 5). Samozřejmě, že bych rád zůstal v současném týmu, ale podmínky musí být odpovídající mé kvalitě".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.64
Známkováno: 14x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist