BMW a jezdci MotoGP, co mají společného?

V kvalifikacích MotoGP je nejlepší jezdec odměněn nejen získáním Pole position, ale také , jako na snímku mistr světa Casey Stoner, automobilem BMW M3 Coupé.

Co má vlastně MotoGP a BMW společného? Hodně! Bavorská automobilka se sice nezúčastňuje přímo závodů ale už děvět let jsou zainteresování a dodávají auta Safety-Car a Medical-Car. Navíc někteří piloti už tyto vozy vyhráli v kvalifikačním trénincích, například  Valentino Rossi vyhrál už čtyři "bavoráky".

Od roku 2003 se navíc nejrychlejší pilot ve třídě MotoGP v soutěži "BMW M Award" stává rovněž majitelem vozu BMW. Doposud ty bylo dáno součtem časů ze všech kvalifikačních tréninků a z oficielního testu IRTA. To se letos částečně změnilo, počítají se pouze kvalifikace při závodech MotoGP a není rozhodující součet časů, nýbrž se boduje jak při závodě samotném, tedy 25 bodů za 1. místo, 20 za druhé, atd. Vítězem "BMW M MotoGP Best Qualifyer Award" je tedy ten jezdec, který při 18-ti QP třídy MotoGP nashromáždí největší počet bodů. Tento nový systém bodování této soutěže má smazat eventuelní velké časové rozdíly, pokud se jediná QP třídy MotoGP jede za deště a navíc i dát šanci, eventuelně zraněným jezdcům. Ti když vynechali jednu kvalifikaci, tak se už dále nemohli v této soutěži umístit.
Vloni vyhrál Casey Stoner a po finále ve Valencii si mohl odvést nové BMW M3 Coupé. Letošní vítěz bude znám 25. října a jako je cena je připraveno BMW M3 Cabrio.
Zatím jak známo, vede Jorge Lorenzo ziskem 25 bodů z Qataru.

A jeden vůz BMW už byl letos předán, 17. února v Jerezu při 40 minutové IRTA Quali - jelo se za deště - byl nejrychlejším muž na snímku a odměnou mu bylo BMW Z4 M Coupé.