Bird: Místo WSBK pojede jeho tým MotoGP

Paul Bird Motorsport nepojede v příštím roce superbikový světový šampionát, nýbrž do MotoGP pošle jeden motocykl CRT a dva motocykly Kawasaki do seriálu BSB.

Bird: Místo WSBK pojede jeho tým MotoGP
Paul Bird se definitivně rozloučil se superbikovým šampionátem WSBK. Po odchodu od továrního týmu Kawasaki se bude boss týmu Paul Bird Motorsport orientovat směrem MotoGP,  kde v příštím roce nasadí jeden motocykl z Velké Británie dle reglementu Claiming-Rule-Team (CRT) a tento bude dále vyvíjet.

"Skončil jsem se superbikovým šampionátem. Nemají zájem o britský tým", řekl pro 'Bikesportnews' Paul Bird a dodal: "Udělám vše proto, abych si udělal jméno v MotoGP. Do úplného zavedení nových pravidel v roce 2014 budu se svým týmem absolutně konkurence schopný".
Které šasí nasadí v příštím roce, s kterým motorem a s kterým jezdcem, nechce ale Bird vůbec prozradit. "Nechávám si právě stavět šasí pro kubaturu MotoGP. Co se týká motoru, tak jsme se ještě nerozhodli. Vím ale, že mezi týmy Claiming-Rule bude určitě konkurence schopný.". Možnost, že se bude jednat o motor BMW, tedy stejně jako u týmu Marc-VDS, je velmi pravděpodobná. Kdo ale bude jezdcem, je zatím otevřenou otázkou. Bird ale vychází z toho, že to bude v každém případě Brit.

Bosso tipuje Leon Camier.


Paul Bird se zdá být hodně naštvaný směrem WSBK: "V Imole se se mnou nikdo nebavil. V porovnání s MotoGP běží vše hrozně neprofesionálně", a naráží tím na povolení nové elektroniky týmu Ten-Kate-Honda, tedy systém drive-by-wire: "Jsou schopni změnit během sezóny úplně pravidla, jak jsme to nyní viděli u Hondy", říká jasně Bird.

Jako protiklad uvádí Bird své první setkání s paddockem MotoGP v Alcanizi: "Byl jsem tam přivítán velmi srdečně", potvrzuje Paul Bird.
Vedle vstupu do MotoGP nasadí Paul Bird Motorsport v sezóně 2012 dvě motorky v britském šampionátu superbiků. Shodou okolností to budou Kawasaki Ninja ZX-10R. Jedním ze dvou jezdců bude Stuart Easton.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist