Bird: Dorna chtěla Ellisonovu výměnu

Promoter GP nechtěl už dále Brita Jamese Ellisona akceptovat jako jezdce MotoGP a chtěl ho během sezony nahradit jiným jezdcem. Ale britský pilot zůstal v týmu Paul Bird Motorsport a důvěru týmového šéfa Paula Birda mu oplatil 9. místem v Sepangu.

Bird: Dorna chtěla Ellisonovu výměnu
V dešti na okruhu v Sepangu při GP Malajsie zajel pilot Claiming-Rule James Ellison (32) skvělý výsledek, neboť 9. místo po odmávnutí šachovnicovým praporkem bylo nejlepším výsledkem této sezony a odměnou týmovému šéfovi Paulu Birdovi za jeho důvěru, Před závodem GP San Marina v Misanu totiž promoter GP Dorna naléhal na odchod britského pilota.

"Dorna říkala, že jeho výsledky nejsou dobré a chtěla ho nahradit jiným jezdcem. Moje odpověď ale zněla, že to nepřipadá v úvahu a že James zůstane do konce sezony určitě u mě. Řekl jsem dále Dorně, že pro Jamese to byl hodně těžký rok s novým projektem, že já sám jsem se situací spokojen a že si James tuto šanci zaslouží. Odvedl totiž velmi dobrý job", prozradil Bird události před nedávnou dobou.

Úplně jiná je ale situace co se týká příští sezony. Britský tým Paula Birda do ní totiž nastoupí se dvěma jezdci. Zatímco první bude i nadále sedlat bike ART-Aprilia, tak ten druhý by měl jet s motocyklem vyvinutým v dílnách PB Motorsport - tedy s vlastním šasí - a osazený motorem Aprilia.
Původní varianta byla, že oba dva jezdci budou Britové. To se nyní změnilo, neboť IRTA a Dorna chtějí mít pestrobarevné startovní pole a Britů by tak bylo v MotoGP už moc: Crutchlow, Smith a dva z PB Motorsport. Daleko větší důraz je kladen na jihoamerické trhy a zde přichází v úvahu Kolumbijec Yonny Hernandez, jehož premiérová sezona v MotoGP nebyla vůbec špatná a v Jižní Americe je jistě velký sponzorský potenciál. A jelikož Hernandez bude muset zřejmě uvolnit své místo v týmu Avintia Racing japonskému ex-mistru světa Hiro Aoyamovi (druhým jezdcem v této španělské stáji bude Hector Barbera), tak IRTA s Dornou hledají pro Hernandeze místo ve 22-členném startovním roštu MotoGP.

Na jedno místo tak jsou hned tři britští kandidáti a vše zřejmě bude záležet na rozhodnutí trojnásobného britského šampiona Shane Byrneho, zda se bude chtít tento 35-letý jezdec ještě jednou vrátit do světla ramp, nebo se spokojí s národním šampionátem. Kromě dosavadního pilota Jamese Ellisona a už jmenovaného Shane Byrneho je zde i jméno Tommy Hill, který má nejvyšší čas přestoupit na motocyklový olymp, neboť čas prostě nezastavíš, a pokud se tedy nechce navždy spokojit se závoděním na úrovni místních šampionátů. "S oběma bych byl určitě spokojen", říká Bird. Za favorita na toto prestižní místo je ovšem považován 35-letý Byrne, který už v MotoGP závodil v roce 2005: "Zná Aprilii z testů v Barceloně. Ještě jsem ho nikdy neviděl v tak skvělé fyzické kondici a koncentrovaného, jako tentokrát. A Tommy se prostě už jednou musí ukázat na mezinárodním poli. A CRT je pro něho možnost", říká Bird o britském ex-šampionovi.

Na Birdově listině byl i Sam Lowes: "Ten je určitě velkým talentem a dlouhodobá spolupráce s ním by byla smysluplná". Ovšem Lowes dal přednost vidině startu v superbikovém šampionátu za tým  Yakhnich Yamaha na rok 2014 a v roce 2013 pojede za tento ruský tým supersporty.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist