Bernhard Gobmeier: "Nebude žádná revoluce"

Nový šéf závodního oddělení Ducati Corse Bernhard Gobmeier vypočítává pět faktorů, které rozhodují o úspěších.

Bernhard Gobmeier: "Nebude žádná revoluce"
"Historie ukázala, že revoluce vždy všechno pokazí, a to nejen ve sportu" je jasného názoru nový generální ředitel Ducati Corse Bernhard Gobmeier, a tento svůj názor řekl v rámci týmového  představení v Itálii.

   

   

                                   

Z tohoto důvodu chce Gobmeier motocykl Ducati GP12, který se vlastně jmenuje GP12.1, po malých krůčcích nadále vylepšovat: "Tento motocykl není ještě na konci svého vývoje. Dá se z něho ještě hodně vytáhnout", je přesvědčen Gobmeier, který dále vypočítává 5 faktorů vedoucích k úspěchu: "1.) Pneumatiky. To ale nemůžeme ovlivnit. 2.) Tým. To máme perfektní morálku a hodně vysokou motivaci. Tým je hodně důležitou součástí všeho. 3.) Jezdci. Jsme se všemi pěti opravdu happy. Mluvím schválně o pěti, neboť s testovacím pilotem Pirrem plánujeme několik závodů s wild card. 4.) Technika. To nyní budeme ve všech oblastech hledat možnosti zlepšení. 5.) Štěstí. To rovněž nemůžeme ovlivnit."
Gobmeier přibližně před dvěma roky vytyčil u BMW Motorrad jasný směr, který vedl k současným superbikovým úspěchům. Nyní ho čeká u Ducati podobná úloha: "Jsem inženýrem, takže budu klást specialistům odborné otázky, ovšem bez toho, aby jim v každém detailu vnucoval svůj názor a něco přikazoval. Také jsem se už naučil, že piloti si vždy stěžují na stejné věci, například: přilnavost v zatáčkách, wheelie a trakce". 
Gobmeier byl také otázán, zda použije vědomosti svého předchůdce Ing. Filippa Preziosiho, který byl "za trest" přeřazen do sériového vývoje. Preziosi je v Itálii mýtem, a je považován za otce Desmodromiky: "Mám velmi dobrý a otevřený vztah k Filippovi. My všichni máme jediný zájem, dostat Ducati opět dopředu. Samozřejmě, že spolu komunikujeme. Navíc máme u Ducati celou řadu mladých talentovaných inženýrů s mnoha zkušenostmi a s novými myšlenkami. Všechny poznatky a myšlenky budeme shromažďovat a tím urychlíme vývojový proces", ujistil všechny přítomné Gobmeier.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist