Ben Spies: "Vždy jsem o tom snil"

Po třech sezonách na Yamaze pojede nyní Ben Spies za tým Ignite Pramac Racing. Američan si hodně slibuje od těsné spolupráce s továrnou Ducati.

Ben Spies: "Vždy jsem o tom snil"
V září podepsal Ben Spies - celkem překvapivě - smlouvu s týmem Pramac do MotoGP na sezonu 2013. Tento týden se Američan ukázal při prezentaci Ducati v Madonna di Campiglio poprvé v barvách svého nového zaměstnavatele, navíc byla představena veřejnosti jeho GP13.
Tým Paola Campinotiho bude v sezoně 2013 u Ducati z normálního satelitního týmu týmem podporovaným továrnou. Těsná vzájemná spolupráce se odrazila i na designu obou motocyklů Spiese a Andrea Iannoneho, pouze byly zaměněny červená s bílou, jinak je design úplně stejný. 

Duo Pramacu bude stále silněji zapojeno do vývoje Desmosedici GP13, kdy všichni doufají, že díky zkušenostem Spiese se dostaví i dobré výsledky: "Jsem nadšený, že jsem se stal členem rodiny Ducati. Hned na začátku své kariéry jsem chtěl závodit na Ducati. Můj tým a já máme své vlastní cíle, ale budeme podporováni továrnou, navíc je na palubě Ducati také nově automobilka Audi", říká superbikový šampion 2009 a vítěz závodu MotoGP v Assenu 2011.

Že jsou všichni čtyři piloti Ducati (Nicky Hayden, Andrea Dovizioso, Andrea Iannone a Spies) úplně rozdílní, to Spiesovi vůbec nevadí: "Ducati má čtyři silné jezdce s různými jezdeckými styly. To by nám mělo pomoci, zlepšit Desmosedici a dostat ji dopředu, kam patří".

Se Spiesem se Ducati podařilo získat do svých řad vysoce hodnoceného trojnásobného superbikového šampiona USA: "Jsme si jisti, že nám Ben se svým talentem pomůže náš bike vyvíjet. Pramac je nyní hodně spjat s továrnou, to dokazuje účast jeho pilotů na akci Wrooom v Madonna di Campiglio", doslova zářil projektový ředitel Ducati-MotoGP Paolo Ciabatti.
Ben Spies přinesl s sebou peníze z americké investiční společnosti «Ignite Asset Management» z New Yorku, která zaplatí Ducati 1 milion amerických dolarů. Pro Iannoneho pak přispěla sponzorskými penězi firma «Engery T.I.».

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist