Ben Spies: Rookie of the Year

Královská kubatura MotoGP má už svého vítěze v soutěži "Rookie of the Year", kterým se stal americký ex-superbikový světový šampion Ben Spies.

Tým Tech 3 Yamaha byl velmi rád, že jeho jezdec Ben Spies vyhrál už po závodě na Phillip Islandu soutěž "Rookie of the Year" v kubatuře MotoGP. "Na tuto soutěž jsem nekladl žádný velký význam a ani jsem nevěděl, kdo je za mnou, či přede mnou. Je to jistě pěkné ocenění, ale rozhodně to není důvod, abych šel kvůli tomu na skleničku piva. A kdybych skončil druhý, tak bych se kvůli tomu rozhodně nenaštval.", řekl ex-šampión superbiků Spies.

Daleko důležitější je pro Spiese skutečnost, že jako nejlepší netovární jezdec je dva závody Grand Prix před koncem letošní sezóny za Lorenzem, Pedrosou, Stonerem, Rossim a Doviziosem na 6. místě tabulky MS a na pátého v pořadí, Doviziosa mu chybí pouze 16 bodů. Na sedmého v průběžném pořadí a dalšího továrního jezdce Ducati, Nicky Haydena má potom náskok 11 bodů.